Teknoloji

ABD ordusu elektrikli araçlara geçmeye hazırlanıyor

O vakitten beri, şirketin beklentileri daha düzgüne yanlışsız değişmeye devam ediyor. Temmuz ayında Canoo, Walmart’a 4.500 KONUT ve ABD Ordusuna bir test aracı sağlamak için başka muahedeler yaptığını duyurdu. Bu hafta ise şirket, Pentagon mukavelesiyle ilgili bir güncelleme paylaşarak yeni Hafif Taktik Aracının bir prototipini orduya teslim ettiğini duyurdu.

LTV, Canoo’nun kamyonetinin değiştirilmiş bir versiyonu üzere görünüyor. Şirkete nazaran, araçta yükü artırmadan aracı daha güçlü hale getirmek için karbon Kevlar’ı kullanıldı. LTV, bir kamyonetten düz yataklı bir kamyona dönüştürülebilir ve bu da onun inşaat gereçleri ve taktik ekipmanı taşımasına imkan tanır.

ABD ordusu elektrikli araçlara geçmeye hazırlanıyor

Canoo, dört tekerlekten çekişli LTV’nin 600 beygir gücü üretebileceğini söylüyor. Araç birebir vakitte havalı yaylara, yükseltilmiş bir süspansiyon sistemine ve güçlü araziyi geçmeye uygun hale getirmek için 32 inç lastiklere sahip.

ABD ordusu, gezegendeki en büyük etraf kirleticileri ortasında yer alıyor. Ordu, İsveç ve Danimarka üzere birinci dünya ülkeleri de dahil olmak üzere yaklaşık 140 ülkeden daha büyük bir karbon ayak izine sahip. 2022’nin başında Savunma Bakanlığı, başka taktiklerin yanı sıra ordunun savaş ve dayanak araçlarını elektriklendirmesi davetinde bulunan net sıfır emisyon planını duyurdu. Canoo’nun bu teşebbüsün bir parçası olacağına dair bir garanti olmasa da, ABD Ordusunu müşteri olarak teminat altına almak startup için kıymetli bir nimet.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al