YouTube

Elon Musk ve Apple ortasındaki buzlar eriyor

28 Kasım’da Musk, Apple’ın “Twitter’da reklam vermeyi büyük ölçüde durdurduğunu” tez etmiş ve platformun Twitter’ı App Store’dan kaldırmakla tehdit ettiğini söylemişti.

New York Times, Apple’ın 19 Kasım’da Colorado Springs’teki Club Q saldırısının akabinde Twitter’da reklam vermeyi süreksiz olarak durdurduğunu bildirmişti. Haber, markaların eserlerini bu silahlı çatışmalar, felaketler ve insanlık trajedisiyle ilgili tweet’lerin yanında görmek istemedikleri için geri çekme eğiliminde olduklarını belirtiyor.

Apple haberlerinden iki gün sonra Musk, Tim Cook ile görüştüğünü söylemiş ve akabinde “Twitter’ın App Store’dan kaldırılmasıyla ilgili yanlış anlaşılmayı çözdük” diye yazmıştı “Tim, Apple’ın bunu asla düşünmediğini söyledi.”

Cumartesi günü Musk, Apple’ın Twitter’daki en büyük reklamcı olduğunu kelamlarına ekledi. Birebir gün, reklamcılara “Twitter’a geri döndükleri için” teşekkür etti.

Elon Musk ve Apple ortasındaki buzlar eriyor

Ayrı bir gelişmede ise Platformer’dan Zoë Schiffer cumartesi günü Amazon’un da Twitter’da yine reklam vermeye başlamayı planladığını bildirdi. Perakende devinin, “şirketin reklam platformunda birtakım güvenlik ayarlamaları yapana kadar” yılda yaklaşık 100 milyon dolar harcamayı taahhüt ettiği bildirildi.

Apple ve Amazon’un Twitter’a geri döndüğü haberleri, şirketin reklam gelirlerinin Musk’ın ekim ayı sonlarında devralmasından bu yana değerli ölçüde düştüğüne dair raporların akabinde geldi. The Times’a nazaran, Katar’da düzenlenen Dünya Kupası’nın birinci haftasında şirket, o devirde elde etmesi beklenen reklam gelirinin sadece %20’sini elde edebildi. Başlangıçta, Twitter’ın dördüncü çeyrekte yaklaşık 1,4 milyar dolar kazanması bekleniyordu, lakin o vakitten beri bu sayı 1,1 milyar dolara kadar düştü. Musk daha evvel çalışanlarına şirketin önemli mali ezalar içinde olduğunu söylemiş fakat iflasın “söz konusu olmadığı” konusunda telkin etmişti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking