Teknoloji

ABD’de dosyalanan NFT ve blockchain ile ilgili ticari markalar 2022’de 6.000’i aştı!

Değiştirilemeyen tokenler (NFT’ler) ve blok zincir teknolojisi, kripto para piyasasının büyük kısımlarının, kitleleriyle daha fazla etkileşim kurmak isteyen şirketler ve bireyler tarafından giderek daha fazla kaldıraç haline geldiğini gören bir trendin ön saflarında yer alıyor.

ABD’de dosyalanan NFT ve blockchain ile ilgili ticari markalar 2022’de 6.000’i aştı!

Ticari marka ve patent avukatı Michael Kondoudis (Michael E. Kondoudis Hukuk Bürosu) tarafından 5 Ekim’de yayınlanan bilgilere ve tabloya nazaran, ABD’deki NFT ve blockchain ile ilgili ticari markalar 1 Ocak’tan 30 Eylül’e kadar 6.000’i aştı.

Konduodis, “Bu yıl şimdiye kadar NFT’ler ve ilgili blok zinciri eserleri ve hizmetleri için 6.366 ABD ticari marka başvurusu yapıldı.” dedi.

Yeni NFT marka müracaatları. Kaynak: Michael Kondoudis

İlginç bir formda 2021 toplamı, bu yılın dokuz ayından üç kat daha az olan 2.142 idi. 2022 için en verimli ay, 1.080 yeni NFT markasının tescil edildiği Mart ayı oldu. O vakitten beri, her ay kademeli bir düşüş yaşandı ve ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’ne (USPTO) nazaran Eylül ayında en düşük müracaat sayısı (%43) kaydedildi.

2021’de Soley NFT ticari markaları

Şubat ortasında Finbold’un 2021’de ABD’deki NFT ticari marka müracaatlarının sayısının 1.263 olduğunu bildirdiğini belirtmekte yarar var; bu ortada, 2020’de yalnızca üç ticari marka başvurusu yapıldı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!