Teknoloji

Do Kwon’dan, dondurulan 40 milyon dolarlık kripto para yanıtı!

Güney Koreli ve memleketler arası otoriteler platformun CEO’su Do Kwon’a daha fazla ilgi gösterdiğinden, patlaması kripto para piyasasında şok dalgaları gönderen Terraform Labs destanı medyanın dikkatini çekmeye devam ediyor.

Do Kwon’dan, dondurulan 40 milyon dolarlık kripto para yanıtı!

Kore lokal medya kuruluşu News1’in 5 Ekim’de bildirdiğine nazaran, Güney Koreli savcılar Do Kwon’un sahip olduğu Bitcoin ( BTC ) dahil olmak üzere 56.2 milyar won (39.66 milyon $) dijital varlıkları iki kripto borsası aracılığıyla dondurdu.

Haberler yayılmaya başladıktan kısa bir mühlet sonra, Do Kwon Twitter’da bu çeşit haberlere “yanlışlık yaymak” olarak atıfta bulunarak ve ” Kucoin ve OkEx’i bile kullanmadığını, ticaret yapmak için vaktinin olmadığını, hiçbir fonun dondurulmadığını” sav ederek karşılık verdi. Tweetinde vurguladığı üzere:

Başkan Seong Dan başkanlığındaki Seul Bölge Savcıları Ortak Mali Menkul Değerler Hata Soruşturma Takımı, 27 Eylül’de bu varlıkları dondurdu ve Do Kwon’un teze nazaran saklamaya çalıştığı daha evvel dondurulan 38.8 milyar wonu ekledi.

Kwon her şeyi reddediyor

Belirtmek gerekir ki, 14 Eylül’de Güney Kore’nin başkentindeki bir mahkeme, Kwon ve başka beş kişi için ülkenin Sermaye Piyasası Maddesi’ni ihlal ettikleri gerekçesiyle tutuklama buyruğu çıkarırken, Yüksek Savcılık Dairesi Mali Hatalar Ünitesi, hepsinin tutuklandığını söyledi.

Tutuklama buyruğu çıkarıldıktan sonra kaçtığını inkar ettikten sonra Do Kwon, savcıların aksini argüman etmesine ve hatta Interpol’ü müdahale etmeye çağırmasına karşın yetkililerden saklanmadığını yinelemek için Twitter’a gitti.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!