Teknoloji

Adobe muştuyu verdi! Fiyatsız kullanım geliyor

Adobe grafik tasarımcılardan tutun günlük hayatta dahi herkesin kullandığı tanınan bir photoshop uygulaması olarak ön plana çıkmasıyla biliniyor. Bu kapsamda kullanıcıların endişelendiği bir bahis vardı.

Adobe Baş Eser Sorumlusu Scott Belsky, Bloomberg ile yaptığı röportajda telaşlı Figma kullanıcılarına güzel haberi verdi. Belsky, çevrimiçi ortak tasarım platformunun satın alınmasının fiyatlandırma modelini ve kullanım kolaylığını değiştirmeyeceğine dair teminat verdi.

Adobe muştuyu verdi! Fiyatsız kullanım geliyor

Hatırlarsanız Adobe, Eylül ortasında Figma’yı yaklaşık 20 milyar dolar nakit ve pay karşılığında satın aldığını duyurdu. Kullanıcılar, Adobe’nin programlarının epeyce değerli olduğunu belirterek, birleşmeyle ilgili kaygılarını anlaşılır bir formda lisana getirdiler.

Belsky, röportajda Figma’nın fiyatsız olarak sunulan temel bir katmana sahip bir “freemium” teklifi olarak kalacağını söyledi. Figma kurucu ortağı Dylan Field, Adobe’nin rastgele bir fiyat artışı planlamadığını ve platformun eğitim için fiyatsız kalacağını da kelamlarına ekledi. Adobe, elbette yazılım portföyündeki özelliklerin yanı sıra yazı tipi ve stok manzara kitaplığı dahil olmak üzere platform için planlanmış değişikliklere sahip.

Belsky’ye nazaran, Adobe’nin sunduğu rastgele bir güncelleme pürüz olmayacak ve platformun arayüzünde gezinmeyi zorlaştırmayacak. Figma’yı işbirlikleri için kullananlar için tahminen de en kıymetlisi, ek fiyat ödemeden belge paylaşımına müsaade vermeye devam edecek. Yani kullanıcıların birebir evrak üzerinde çalışmak için Creative Cloud aboneliği almasına gerek kalmayacak.

Adobe’nin program paketi de satın alma nedeniyle değişikliğe uğrayacak. Şirket, Figma’nın ortak özelliklerini benimsemeyi planlıyor ve programları için çok kullanıcılı web platformları oluşturabilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!