Teknoloji

Google Lens özelliği için fazla lisan dayanağı geliyor!

Arama motoru devi Google kullanıcı tecrübesini geliştirmek için birbirinden özel yenilikler sunmaya son sürat devam ediyor. İmajları ve metni birebir anda arayabilen bir Google Lens özelliği olan Multisearch, bu yılın başlarında beta olarak ABD’ye geldikten sonra yakında daha geniş bir formda kullanıma sunulacak. Google, çoklu aramanın önümüzdeki aylarda 70’ten fazla lisana genişleyeceğini söylüyor. Şirket duyuruyu Arama odaklı bir aktiflikte yaptı.

Google Lens özelliği için fazla lisan dayanağı geliyor!

Buna ek olarak, Google’ın Mayıs ayında I/O’da tanıttığı Near Me özelliği, bu sonbaharda İngilizce olarak ABD’ye gelecek. Bu, insanların mahallî işletmeler hakkında daha fazla detay bulmasını kolaylaştırma fikriyle çoklu aramaya bağlanan bir özellik. Çoklu arama, büyük ölçüde insanların kameralarını bir şeye yöneltmelerini ve Google uygulamasını kullanırken bu hususta soru sormalarını sağlamakla ilgili. Örneğin, telefonunuzu bir mağazaya doğrultabilir ve mağazayla ilgili detayları talep edebilir yahut bir giysi eşyası üzere tanıdık olmayan rastgele bir öğenin ekran imgesini sorabilirsiniz.

Ayrıca Lens cephesinde, artırılmış gerçeklik çevirileri kelam konusu olduğunda kimi değişiklikler olacak. Google, çeviriyi üste bindirmek yerine yepyeni metnin yerini alıyormuş üzere görünmesini sağlamak için Pixel 6’nın Sihirli Silgi özelliği için kullandığı yapay zeka teknolojisinin birebirini kullanıyor. Buradaki fikir, çevirilerin daha sıkıntısız ve doğal görünmesini sağlamak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom