Teknoloji

Snapdragon 8 Gen 2 özellikleri ortaya çıktı!

Haziran ayında, muteber bir kaynak olan Digital Chat Station, Snapdragon 8 Gen 2′nin kimi özelliklerini sızdırmıştı. Artık ise daha fazla ayrıntı gelmeye devam ediyor. Bu kapsamda daha evvel yeni yonga setinin (SD8550) bir Cortex-X3, iki Cortex-A720, iki Cortex-A710 ve iki Cortex-A710’dan oluşan 1+2+2+3 CPU konfigürasyonunda geleceğini sav edilmişti. Lakin çevrimiçi olarak ortaya çıkan yeni bilgiler farklı özellikleri ortaya koyuyor.

Snapdragon 8 Gen 2 özellikleri ortaya çıktı!

Yeni bir kaynak Snapdragon 8 Gen 2‘nin Cortex-A720 yerine iki Cortex-A715 çekirdeği ile geleceğini sav ediyor. Bu argümanın sahibi ise öteki bir emniyetli kaynak olan Ice evreninden geliyor. Cortex-X3 azamî 3,2 GHz saat suratına sahip olurken, Cortex-A510 2 GHz’e kadar çıkacak. Cortex-A715 ve Cortex-A710 çekirdekleri 2,8 GHz’e kadar saat suratına sahip olacak.mSnapdragon 8 Gen 2’nin oyun ve görüntü düzenleme üzere grafiksel olarak ağır vazifelerin üstesinden gelmek için bir Adreno 740 GPU kullandığı söyleniyor, lakin bu hususta şimdi çok fazla bilgiye sahip değiliz.

Snapdragon 8 Gen 2 özellikleri ortaya çıktı!

Ayrıca Snapdragon 8 Gen 2’nin, ana çekirdeği 3.4-3.5 GHz suratında çalışacak olan ultra yüksek frekanslı bir varyantı olduğuna dair söylentiler de mevcut.

Qualcomm’dan Snapdragon 8 Gen 2 hakkında şimdi bir haber yok, lakin Amerikan çip şirketi, büyük olasılıkla amiral gemisi çipini tanıtacağı Hawaii’de 15-17 Kasım tarihleri ​​arasında Snapdragon Tepesi’ne konut sahipliği yapacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom