Teknoloji

Akaryakıt kıtlığı sorunu büyüyor!

Fransa’da rafine çalışanlarını greve girmesi sebebiyle akaryakıtta sorunlar ortaya çıktı. Bu kapsamda personellerin grevi sebebiyle akaryakıt kıtlığı meydana geldi. Rafinedeki emekçilerin yerine öteki personellerin yerleştirilmesi hedefleniyor lakin sendikalar bunu hükümet tarafından bir savaş daveti olarak nitelendiriyor.

Ülkede, pompa fiyatına yansıyan indirim ve TotalEnergies’in kimi rafinelerinde yaşanan grev nedeniyle akaryakıt istasyonlarındaki akaryakıt tedarik badiresi devam ediyor. Dün greve ABD menşeli ExxonMobil çalışanlarının de dahil olmasıyla olaylar dha fazla büyüdü. Şu anda Fransa’da akaryakıt için uzun kuyruklar oluşmuş durumda. Başşehir Paris ve etrafındaki akaryakıt istasyonlarında uzun kuyruklar oluştu.

Rusya Ukrayna savaşının da krize tuz biber eklemesiyle durum daha da kritik hale gelmiş durumda. Fransa da şu anda akaryakıt ile ilgili sorunlar ile gündemden düşmüyor. Bu kapsamda vatandaşlar da telaşlı olduklarını duyurdu. Küresel manada bir akaryakıt sorunu mevcut diyebiliriz.

Akaryakıt kıtlığı sorunu büyüyor!

Ülkemizde de dolar kuru ve brent petrol fiyatlarına bağımlı olarak akaryakıt fiyatlarının daima olarak değişmesi sorun yaratan etkenler ortasında yer alıyor. Durumun nereye varacağı şimdi net değil lakin sorunların kısa müddette çözülemeyeceği de ortada denebilir. Savaşın da hararetlenmesi ve brent petrol fiyatlarına yansıması ile fiyatlar çalkalanmaya devam ediyor. Bu kapsamda neler olacağını göreceğiz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi