Telefon

Samsung, Xiaomi ve Apple’ı solladı!

Yeni bir rapor, yeni dönem satışlarını ortaya koydu. Bu kapsamda Hindistan’daki akıllı telefon üreticileri epey verimli bir periyot geçirmiş. Lakin Güney Koreli teknoloji devi Samsung milyonlarca satış adediyle rekabetini geride bırakarak liderliği ele geçirdi.

Samsung, Xiaomi ve Realme’yi solladı!

Haber, Güney Koreli teknoloji devinin bayram dönemi boyunca tüm satışların yüzde 26’sını oluşturduğunu argüman eden bir Strateji Tahlili raporundan geldi. Raporun kapsadığı periyot 23-30 Eylül 2022 ortasında değişiyor. Bu mühlet zarfında Samsung 3,3 milyondan fazla akıllı telefon satmış. Rapor, Galaxy S21 FE, Galaxy S22 Ultra, Galaxy S22 Plus, Galaxy ve Z Flip 3 üzere premium akıllı telefon modellerinin agresif fiyatlandırma ve indirimler sayesinde güçlü satışlar kaydettiğini belirtiyor.

Benzer biçimde orta sınıf telefonlar bile epeyce tanınan, bilhassa bu satış devrinde çok indirime giren Galaxy F13 ve Galaxy M13 öne çıkıyor. Öte yandan, Xiaomi ve Realme üzere Çinli akıllı telefon markaları, bayram satışları sırasında sırasıyla yüzde 20 ve yüzde 17 pazar hissesine sahip olan 2,5 milyon ve 2,2 milyon adet sevkıyatla birinci 3 sırayı tamamladı. Öbür bir deyişle, Samsung’un rekabette önder olduğunu görebiliriz. iPhone 13 ve daha eski iPhone modellerinde de ağır indirimler görmesine karşın Apple birinci 3 listesine girmedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/