Telefon

Redmi rakiplerine göz dağı verdi!

Akıllı telefon bölümünde rekabet hayli çetin. Bu sebeple markalar birbirlerine fark yaratacak farklı aygıtları piyasaya sürmeye devam ediyor. Bu kapsamda MediaTek dün yeni Dimensity 1080 yonga setini tanıttı ve daha sonra Realme Lider Yardımcısı Madhav Sheth, Realme’nin bu yıl Dimensity 1080 takviyeli aygıtları piyasaya süreceğini duyurdu.

Redmi rakiplerine göz dağı verdi!

Sheth, bu Dimensity 1080 takviyeli Realme aygıtları hakkında hiçbir şey açıklamadı yahut piyasaya sürülmeleri için rastgele bir vakit çerçevesi vermedi, lakin yakında kelam konusu aygıtlarla ilgili ayrıntılar gelmeye devam edecek. Dimensity 1080 yongası 6nm sürecine dayanmakta ve 2,6GHz’e kadar saat suratına sahip iki Cortex-A78 çekirdeğinden oluşan sekiz çekirdekli bir CPU ile birlikte geliyor. Oyun ve görüntü düzenleme üzere grafik açısından ağır misyonlar Mali-G68 GPU tarafından gerçekleştiriliyor. Ayrıyeten 200MP kameralar, 6GHz altı 5G ağları ve Wi-Fi 6 kontağı için takviye de mevcut.

Xiaomi’nin alt markası olmasına karşın kendine özel bir kitle edinen Redmi bu kapsamda çalışmalarını hızlandırmış durumda. Şirket dalda ismini daha ön plana çıkarmak için gerek yonga seti olsun gerek öbür özellikler olsun gelişmiş birtakım ayrıntılar sunuyor. Kullanıcı tecrübesini önemseyen marka bu kapsamda çalışmalarını hızlandırmaya devam ediyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!