Teknoloji

Akbank bu sefer sorunu 18 saatte çözdü!

Akbank, son yılların en büyük ikinci bankacılık skandalıyla gündemde. İşin berbatı birincisinin de sahibi tekrar kendisi. Hatırlanacağı üzere geçtiğimiz yıl neredeyse 2 gün boyunca bütün bankacılık sistemi çöken dev isim, kullanıcılarının onlarca saat boyunca hesaplarına erişmesine ve para alışverişi yapmasına imkan tanıyamamıştı. Sonrasında duyurduğu faizsiz gereksinim kredisi üzere kampanyalarla, müşterilerinin gönlünü almaya çalışan dev banka, tam yavaş yavaş yaralarını sarıyordu ki, yeni bir skandalla karşı karşıya kaldı.

Sabah saatlerinde Akbank uygulaması üzerinden ekstrelerini denetim etmek isteyen müşteriler, kredi kartlarından yaptıkları harcamaların ikişer sefer sisteme yansıtıldığını ve bu sebeple bir taraftan borçları ikiye katlanırken, öteki taraftan ise kredi kartı limitlerinin eksiye indiğini gördüler. Tabi bunun sonlu sayıda kullanıcıyı etkileyen bir olay değil, tüm Akbank müşterilerini çevreleyen bir sorun olduğunun anlaşılması uzun sürmedi.

Akbank bu kere sorunu 18 saatte çözdü!

Konuya ait bir açıklama yapan banka, sorunu doğrularken tabi ki en kısa vakit içerisinde sorunların çözülerek mağduriyetlerin giderileceğini duyurdu. Bu açıklama sonrası umutlanan Akbank müşterileri ise, tahlilin 18. Saatin sonunda gelmesini ve üstelik onunda büsbütün değil sorunun bir kısmına ait tahlil olmasını hiç beklemiyorlardı.

Öyle ki bu uzayan müddet kullanıcıları bir oldukça rahatsız ederken, bankadan yapılan açıklamada öncelikli olarak kredi kartlarının limitlerinin düzeltildiği tekrarlanmış kayıtların düzeltme sürecinin ise devam ettiği vurgulandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!