Teknoloji

Akbank’ın müşterilerinin borcunu ikiye katlayan sorunu, Twitter’ın gündemine oturdu

Teknolojinin gelişmesiyle birlikte bankacılık hizmetleri de çok daha kullanışlı bir hale geldi. Yakın bir vakte kadar, en ufak bir bankacılık işlemi için bile bankaya gitmek, sıraya girmek ve on saniyelik bir süreç için bütün gün müsaade almak zorunda kalınırken, artık neredeyse her süreci taşınabilir şubeler üzerinden yapmak mümkün hale geldi. Lakin işlerin bu kadar teknolojikleşmesi, kimi durumlarda güvenliğin pamuk ipliğine bağlı olması manasına da geliyor.

Aslında Akbank bugüne kadar bilgi güvenliği bakımından önemli bir sorun ile gündeme gelmedi. Ancak geçtiğimiz aylarda ortaya çıkan ve müşterilerin neredeyse 2 gün hiçbir halde hesaplarına erişememesi ile sonuçlanan sorundan sonra bugün de kredi kartı harcamalarının iki kere yansıtılması sorunu ile gündeme gelen Akbank, inanç kaybı yaşamaya devam ediyor.

Akbank’ın müşterilerinin borcunu ikiye katlayan sorunu, Twitter’ın gündemine oturdu

İlk etapta Twitter’da birkaç kullanıcının lisana getirdiği daha sonra ise neredeyse bütün Akbank kullanıcılarının ekstrelerini denetim ederek fark ettiği duruma nazaran, kredi kartı ile yapılan harcamalar iki kere borç olarak işlenmiş. Hal bu türlü olunca da, Akbank müşterilerinin borçları bir anda ikiye katlandı. Şikayetlerin çığ üzere artmasının akabinde derhal bir açıklama yapan Akbank, açıklamasında “Değerli müşterilerimiz, kredi kartı süreçlerinin ekstreye yinelenmiş yansımasına sebep olan teknik aksaklığın en kısa müddette giderilmesi için çalışıyoruz.” Sözlerine yer verdi.

Bu açıklamasından 3-4 saat sonra ikinci bir açıklama daha yapan banka, bu sefer: “Bankamız kredi kartı süreçlerinde yinelenmiş kayıtlardan kaynaklanan limit sorunu kademeli olarak çözülmeye başlanmıştır. Yaşadığınız aksaklıktan ötürü özür dileriz.” halinde duyuru geçerek sorunun yavaş yavaş çözülmeye başladığını müjdeledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi