Teknoloji

Altın fiyatları süratle yükseliyor! Çeyrek altın ne kadar oldu?

Altın fiyatları haftanın son gününe yaklaşırken yatırımcı ve vatandaşın gündeminde yer alıyor. Piyasalarda huzursuz bekleyiş sürerken uzman isim, gram altının cuma günü düşüşe geçeceği kestiriminde bulundu.

Son günlerde hareketini üst istikamete çeviren altın fiyatları için piyasa analistinden kritik ihtar geldi. Gökay Tuğsavrol, altının gram fiyatı için cuma günü düşüş ve akabinde yine yükseliş beklendiğini söz etti.

Altın fiyatlarına ait televizyon kanalına bir değerlendirmede bulunan Piyasa Uzmanı İstek Gökay Tuğsavrol, “Dolar endeksi tepeden geriledi. Dolardaki düşüş ile global piyasalarda para ünitelerinde kıymet artışı gözlemlendi. Bununla bir arada altının onsunda da bir hareketlilik oldu. Burada en hareket beklediğimiz nokta ABD 10 yıllık tahvillerindeydi. Eksi 5 üzere bir düşüş yaparak altın fiyatlarının yükseleceğini bize göstermişti. Burada ons altın üzerindeki baskının azalmasıyla bize nasıl reaksiyon verebileceğini görüyoruz. Fed’in şahin açıklamaları olmadığı sürece de onsun üzerindeki baskılar azalacaktır. Altın fiyatları da üst taraflı ivmesini devam ettirecektir” dedi.

Cuma günü açıklanacak olan tarım dışı istihdam bilgilerinin altın fiyatları üzerinde nasıl bir tesir yaratacağına dair de yorum yapan Tuğsavol, “Verinin beklenen yahut beklenti üstünde gelmesiyle dolar endeksinde az da olsa bir üst istikametli atak görülebilir. Altının onsu ve gram altın yine baskılanacaktır. Cuma günü gram altında düşüş bekliyoruz. Fakat ilerleyen günlerde tekrar yükselişini devam ettirecektir” tabirlerini kullandı.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom