Teknoloji

Apple kullanıcıları dikkat! Beklenmeyen kusur uyarısı gelebilir

Apple, AirPods Pro 2 kablosuz kulaklıklarının merakla beklenen ikinci jenerasyonunu kısa müddet evvel duyurmuştu. Fakat iPhone 14 serisine benzeri formda bu aygıtlarda da birtakım sorunlar ortaya çıkmaya başladı. Bu kapsamda son devirlerde Apple aygıtlarda yeni aygıtların bile piyasaya sürüldükten kısa bir müddet sonra kusurlarla karşı karşıya olduğu görülüyor.

Apple kullanıcıları dikkat! Beklenmeyen kusur uyarısı gelebilir

Bazı kullanıcılar Find My uygulamasında pil değiştirme ikazını tetikleyen bir kusurdan şikayet ediyor. Bu kusur, AirPods Pro kulaklıkların yahut MagSafe Şarj Kutusunun pili azaldığında yakındaki aygıtları dahi etkileyebiliyor. Hatırlatmak gerekirse AirPods Pro 2, U1 çipinden gelişmiş Find My fonksiyonuyla gelmişti.

Bu nedenle, ikinci kuşak AirPods Pro’daki bu yeni özelliğin yeni kusurun nedeni olması da beklenen. Bildirime bakıldığında, kullanıcılardan “pilini yakında değiştirmeleri” isteniyor. Bununla birlikte, AirPods Pro’daki pilleri değiştirmek teknik olarak mümkün değil. Bu meseleyle karşılaşan kullanıcılar bildirimin AirPods Pro 2 için olduğunun farkında olmayabilir. Yani Find My uygulamasının AirPods Pro 2’yi AirTag akıllı izleyici ile karıştırıyor olma ihtimali de var. Bu nedenle, kullanıcıların yeni ikinci kuşak AirPods Pro’larının yanlışlı bir ünite olduğu konusunda endişelenmelerine gerek yok.

Ancak kusur epeyce baş karıştırıcı olduğundan Apple kullanıcılarının önemli manada başı karışıp farklı aksiyonlara de yönelmeleri mümkün. Bu nedenle bu yanılgıyla karşılaşırsanız kesinlikle dikkat edin.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri