Teknoloji

Analistler: Bitcoin fiyatı daha da düşebilir!

Bitcoin ( BTC ) yıllardır, birden fazla yatırımcıyı uzak tutan bir faktör olan yüksek fiyat oynaklığı ile ilişkilendirilmiştir. Bununla birlikte, Bitcoin’in pay senetleri üzere klâsik yatırım eserlerinden daha az oynak görünmesiyle durum değişiyor.

Analistler: Bitcoin fiyatı daha da düşebilir!

Bu doğrultuda, dijital varlık fonu yöneticisi Valkyrie Investments’ın baş yatırım sorumlusu Steven McClurg liderliğindeki analistler, bastırılmış ticaret hacminin ortasında düşen oynaklığın uzun vadede Bitcoin fiyatı için kıyameti yazabileceğine inanıyor, Bloomberg 13 Ağustos’ta bildirdi.

Sonuç olarak, McClurg, bilhassa amiral gemisi kripto para ünitesinin hakim makroekonomik şartlar tarafından tartılmasıyla , oynaklığın muhtemelen daha da hızlanacağına inanıyor.

“Genel bir ayı piyasasında, düşük hacim ile birlikte düşük oynaklık istemiyorsunuz zira aslında sakinlik devrindeyiz, daha da berbata gidebileceğine ve Fed’in oranları yükseltmeye devam edeceğine ve insanların masadan para çekmeye başlayacağına inanıyoruz. . Ve düşük hacim ve düşük oynaklık olduğunda, fiyatların daha süratli düşmesine neden olacak, daha yüksek oynaklığa neden olabilir” dedi.

Düşük süreç hacmine ait endişeler

Ayrıca, ARK Investment Management analisti Yassine Elmandjra, düşük süreç hacmi devrinde düşük volatilitenin amiral gemisi kripto para ünitesini desteklemediğini yineledi.

“Yani düşük oynaklık tahminen de Bitcoin’in daha sıkıcı ve daha az karşıt hale geldiğinin bir göstergesi olsa da, düşük hacimdeki düşük oynaklık Bitcoin için mükemmel olmayabilir” dedi.

Analistlerin görüşü, Bitcoin’in 30 günlük gerçekleşen volatilitesinin düşmeye devam etmesiyle geldi ve aylarca yıllık bazda %64’te durduktan sonra %52’ye ulaştı. Tıpkı vakitte, Bitcoin süreç hacmi, yılın başında 100 milyar doların üzerinde durduktan sonra 50 milyar doların altına düştü.

Bitcoin ve S&P 500 ima edilen oynaklık. Kaynak: CoinMarketCap

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi