Teknoloji

Samsung, akıllı aygıtları için ‘özel blok zinciri’ güvenlik sistemini duyurdu!

Güven ve güvenliğe dayanan uygulamalar, potansiyel uygulamaları genişlemeye devam ettikçe blok zinciri teknolojisini kullanmaya başlayanlar ortasında yer alıyor.

Samsung, akıllı aygıtları için ‘özel blok zinciri’ güvenlik sistemini duyurdu!

Güney Koreli elektronik ve yazılım devi Samsung, 13 Ekim’de akıllı aygıtları için “özel blok zinciri” biçimi bir güvenlik sisteminin uygulandığını duyurdu.

Knox Matrix ismi verilen sistemin gayesi, her bir akıllı aygıtın başkalarının aktivitelerini izlemesini ve erişim datalarını paylaşarak loglama sürecinin yapılabilmesi için birden fazla aygıtı içeren bir ortamın güvenliğini artırmaktır. “çok katmanlı karşılıklı izleme” yoluyla daha da geliştirilebilir.

Özellikle, en son Samsung Geliştirici Konferansı Samsung’da bu teknoloji, şirketin mevcut güvenlik stratejisinin bir revizyonu olarak tanıtıldı, fakat firma sistemin iç işleyişi hakkında daha fazla detay vermedi.

Örneğin Samsung, TV yahut akıllı klima üzere öbür bir akıllı aygıta bağlı bir telefonun kullanılmasının, bu öğeleri rastgele bir tehdide karşı daha güçlü hale getireceğini tez ediyor.

Oturum açma prosedürlerini basitleştirin

Samsung’a nazaran, Knox Matrix sistemi tüm konuttaki oturum açma prosedürlerini de kolaylaştıracak. Bunun nedeni, oturum açma durumunun, ağa katılmak için konut içindeki buna muhtaçlık duyan aygıtlara otomatik olarak aktarılmasıdır. Bununla birlikte, tıpkı anda, kritik bilgilere ağa bağlı başka aygıtlar tarafından erişilmesini muhtemelen önleyecektir.

Samsung, duyuruda şunlar belirtilse de, bu sistemin çıkış tarihi yahut teknik özellikleri hakkında rastgele bir bilgi açıklamadı:

“Samsung aygıtlarınız Android, Tizen yahut öbür bir işletim sistemine dayalı olsun, Samsung Knox Matrix, birleşik bir güvenlik SDK’sı [yazılım geliştirme kiti] sağlayabilecektir.”

Blockchain teknolojisine yahut kripto para ünitelerine dayalı ekosistemler için özel olarak tasarlanmış güvenlik tedbirlerinin uygulanması kelam konusu olduğunda , Samsung hayli etkin olmuştur. Daha 2019’da şirket, amiral gemisi akıllı telefonu Samsung Galaxy S10’un içine donanım tabanlı sistemler aracılığıyla özel anahtarların güvenliğini sağlayan ve Bitcoin madencilik çiplerinin üretimini duyuran bir cüzdan ekledi.

O vakitler öne çıkan güvenlik teknolojisi Knox olarak biliniyordu ve Samsung’un yeni ortaya çıkardığı sistemin öncüsüydü.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!