Telefon

Twitter’dan bahsetmeme özelliği geliyor!

Sosyal medya devi Twitter, güvenlik kapsamında yeni bir özellik daha getiriyor. Kullanıcılarının daha düzgün bir tecrübe yaşamasını isteyen platform, bilhassa Elon Musk’ın açıklamalarında sonra yenilik yapmayı artırmaya başladı. Twitter kullanıcıları, istediği öteki bir hesabı bahsetme ismi altında etiketleyebiliyor. Ancak bu durum birtakım Twitter kullanıcılarının istemediği bahsetme paylaşımlarına yol açabiliyor. Toplumsal medya platformu da bunun önüne geçmek için kullanıcılarının kimlerin kendinden bahsetmesini denetim etmek için yeni bir özellik getiriyor. Pekala, yeniliğin ayrıntıları neler? Habere daima birlikte göz atalım.

Twitter bahsetmeme özelliği, en çok ünlüleri sevindirecek!

Twitter, kullanıcılarının paylaşım ve cevaplarda kimlerin kendilerinden bahsedeceğini denetim etmesine müsaade verecek. Şimdi test basamağında olan özellik, toplumsal medya platformlarıyla ilgili paylaşım yapan Jane Manchun Wong’un Twitter hesabından duyuruldu. Ama yeniliğin ne vakit geleceği şimdilik meçhul.

Twitter, şu anda bir hesabın engellediği şahıslar dışında herkesin bahsetmesine müsaade veriyor. Bu nedenle bilhassa içerik üreticileri ve ünlüler daima bu formda bildirim almak zorunda kalıyor. Rahatsız olan yüksek takipçi hesapların yeni özellik sayesinde rahata kavuşması bekleniyor.

Test etabındaki özellik kararlı sürüme geldiğinde “Herkes senden bahsedebilir.” ve “Sadece takip ettiğin insan senden bahsedebilir.” formunda iki seçenek olacak. Bunların ortasından tercih edilecek seçenekle birlikte bahsetme ayarları bu biçimde kullanılacak. Toplumsal medya devi, ayrıyeten kullanıcıların yalnızca makul şahıslara özel Space odası açabileceklerini de geçtiğimiz gün duyurdu.

Siz okuyucularımız bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce Twitter’ın yeni özelliği gerekiyor muydu ve kullanacak mısınız? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

twitter
twitter bahsedenler
twitter yeni özellik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom