Teknoloji

Günlük ETH ihracı, birleştirme sonrasında %97 düştü! Bu ne manaya geliyor?

Ethereum’u ( ETH ) Proof-of-Work’ten ( PoW ) uzaklaştıran ve Proof-of-Stake (PoS) doğrulama protokolüne taşıyan, staking yoluyla süreçleri doğrulayan son büyük güncellemesinden sonra , ağ kelamlarını tutuyor üzere görünüyor. günlük ihraç düştükçe daha yeşil operasyonların.

Günlük ETH ihracı, birleştirme sonrasında %97 düştü! Bu ne manaya geliyor?

Ethereum’un günlük ihracı, 12 Ekim’de kripto para ünitesi analitik platformu Delphi Digital tarafından tweetlendiği üzere, Birleşmeden sonra %97 oranında düştü ve günlük 12.000 ETH’nin üzerindeki net ETH emisyonlarını değerli ölçüde azalttı.

Günlük Ethereum ihracındaki önemli kesintinin yanı sıra, karbon emisyonları da azaldı ve piyasa kıymeti ile en büyük ikinci varlığın önder yeşil kripto para ünitesi projesi olarak pozisyonunu haklı çıkardı.

Başka bir deyişle, Birleştirme, genel Ethereum ağının güç çekişini etkileyici bir halde %99,95 oranında azaltarak, PoW doğrulama algoritmasını kullanan projelere kıyasla büsbütün düşük karbonlu ve daha sürdürülebilir hale getirdi.

Ethereum güç tüketimi. Kaynak: Dijital Ekonomist

Büyük beklentiler karşılandı mı?

Bu ortada, blockchain firması Consensys David Shuttleworth’un merkezi olmayan finans ( DeFi ) ekonomisti, Visa üzere yerleşik platformlardan daha fazla süreci gerçekleştirebildiğinden, Ethereum Birleştirme sonrası artık “internetin temeli” olduğunu öne sürdü.

Aynı vakitte, Ethereum, Finbold’un daha evvel bildirdiği üzere , toplam dalın %57’si 31.14 milyar dolar pahasında olan toplam kilitli kıymet (TVL) açısından DeFi kesiminde baskın güç olarak duruyor.

Ethereum’un 8 Ekim’de oluşturulan yeni ETH adreslerinde bir artış yaşadığını ve 7 Aralık 2021’den bu yana en yüksek artış olan 135.780 yeni adresin ağa eklendiğini belirtmekte yarar var.

Bununla birlikte, kripto topluluğunun yükseltmeden sonra Ethereum’a olan toplumsal ilgisi, o vakitten beri aşağı istikametli bir tertipte hareket ettiği için etkilemedi ve birebir biçimde toplumsal aktivitede bir artış gösteren Bitcoin’i ( BTC ) geride bıraktı.

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!