YouTube

App Store mükafatları yeni bir toplumsal medya devi yaratabilir!

Apple tarafından her yıl sistemli olarak gerçekleştirilen ve App Store Mükafatları ismi verilen aktiflik bu seneyi de pas geçmedi. Tim Cook’un düşünlerinin paylaşılmasıyla başlayan aktiflik kapsamında, iPhone, iPad ve Mac için yılın en düzgün uygulamaları farklı kategorilerde sahiplerini buldu. Lakin her yıl olduğu üzere bu yılda da gözler “Yılın iPhone Uygulaması” ödülündeydi.

Apple tarafından yapılan açıklamaya nazaran bu ödül yeni yeni tanınan hale gelmeye başlayan BeReal uygulamasına gitti. Bilindiği üzere farklı üslupta bir toplumsal medya uygulaması olarak dikkat çeken BeReal, bu ödül sonrası kullanıcı sayısını da kıymetli ölçüde arttırdı. Günümüzün toplumsal medya anlayışına bir başkaldırı olarak ortaya çıkan BeReal’in en değerli özelliği aslında isminden de anlaşılacağı üzere doğallığa değer vermesi.

App Store mükafatları yeni bir toplumsal medya devi yaratabilir!

Bu toplumsal medya platformunu kullananların hiçbiri, rastgele bir filtre kullanamıyor. Üstelik canınızın istediği her saat paylaşım yapmanız da mümkün değil. BeReal, size paylaşım vakitlerinizde bir bildirim gönderiyor ve şayet yetişebilirseniz 2 dakika içerisinde gönderinizi paylaşabiliyorsunuz. Bunun için evvel art kamera devreye giriyor sonra ise selfie çekmeniz isteniyor. Bu sayede kullanıcılar gerçek vakitli olarak ve gerçek profilleriyle filtresiz halde paylaşım yapıyor. Kim bilir tahminen şu an birkaç cümleyle tanımladığımız bu uygulama, gelecekte kesimin en büyük isimlerinden biri haline gelebilir.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking