Teknoloji

Apple AR/VR’ın çıkışı yılan öyküsüne döndü: Başlık tekrar ertelendi!

Teknoloji devi Apple, yarattığı teknoloji ekosistemi ile kullanıcılarının vazgeçilmezi halini alıyor. Ürettiği eserlerin en düzgünü olması emeliyle yola çıkan şirket AR/VR başlıklar konusunda da ince eleyip sık dokuyor. Başlığın piyasaya çıkış tarihi birçok ertelemeye maruz kalmıştı. Görünen o ki bu durum devam edecek.

Apple AR/VR, 2023’ün ikinci yarısına ertelendi

Apple, Çin’de yaşanan olaylar sebebiyle bilhassa iPhone üretiminde tedarik meseleleriyle karşılaşıyor. Üretim konusunda düşünceler yaşayan şirket, bir orta iPhone 14 serisini bile erteleme fikri üzerinde durmuştu. Reality One yahut Reality Pro olarak isimlendirileceği söylenen başlığın da emsal sıkıntılar yaşadığı biliniyor.

Apple sızıntılarıyla bilinen Ming-Chi Kuo, Apple AR/VR başlıklarının önümüzdeki yılın ikinci yarısına ertelendiğini açıkladı. Kaynak, başlığın en büyük erteleme sebeplerinden birisi olarak yazılım sıkıntılarını gösteriyor. Kuo, şirketin 800 bin ile 1.2 milyon ortası kulaklık üreteceğini söyledi.

Daha evvel elde edilen bilgilere nazaran Apple AR/VR, en az 2 bin dolar seviyelerinde olabilecek. Aygıt  MacBook Pro’da kullanılan 96W adaptörden güç alacak. Aygıt, her biri TSMC tarafından üretilen biri 5nm, başkası 4nm olmak üzere iki farklı işlemciye sahip olacak. Öbür yandan Apple, başlığın kullanımı sırasında ses olayını Airpods ile çözmeyi hedefliyor.

Öte yandan Apple yöneticisi AR teşebbüsleri hakkında halka açık demeçler paylaşmamıştı. Bu bahiste yalnızca Apple CEO’su Tim Cook’un bir üstü kapalı konuşması bulunuyor. O devir Cook, şirketin AR yazılımlarından daha fazlasını yapmak istediğini belirtti. “Bu alanda gördüğümüz fırsatlar bizi daha fazla heyecanlandıramazdı” halinde konuştu

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al