Teknoloji

Google uyardı, Samsung ciddiye almadı: İşte Android’deki büyük sorun

iOS mu daha inançlı yoksa Android mi diye soracak olsak, bunun cevabı şahıstan bireye değişiyor olabilir. Bununla birlikte şayet sorumuzu iOS mu daha çok kişi tarafından kullanılıyor yoksa Android mi diye değiştirecek olursak bu kere yanıtımız kesin ve net olacaktır: Android. Yapılan son araştırmalara nazaran dünya genelindeki Android işletim sistemi kullanıcılarının oranı %70’in üzerinde. Bununla birlikte işletim sisteminin bu kadar tanınan olmasında Güney Koreli teknoloji devi Samsung’un hissesi da yadsınamaz.

Samsung, Android’in en yeterli temsilcisi olmasının yanı sıra, piyasanın da Apple ile birlikte en kıymeti iki isminden biri olduğu için, Android konusunda yaşanacak her çeşit gelişme evvel Samsung’u ilgilendiriyor. İşte Google mühendislerinden Lukasz Siewierski tarafından yapılan son açıklamada, bu nedenle direkt Samsung’a yönelik kabul edildi.

Google uyardı, Samsung ciddiye almadı: İşte Android’deki büyük sorun

Siewierski tarafından yapılan açıklamaya nazaran, Android işletim sistemindeki değerli sertifikalardan biri internete sızdırılmış durumda ve bunun bir sonucu olarak da makûs niyetli şahıslar bu sertifikayı kullanarak telefonlara sızabilir. Üstelik bu sertifikanın MediaTek yonga seti kullanıcılarını ilgilendirdiği belirtildiği için, kelam konusu sızıntıdan en çok Samsung’un bu yonga setini taşıyan modellerinin etkilenebileceği belirtildi.

Öte yandan bu açıklamanın akabinde derhal bir karşılık veren Samsung ise, kelam konusu yanılgıyı 2016 yılında fark ettiklerini ve o vakitten bu yana bütün önlemlerin alındığı için ortada hiçbir güvenlik meselesinin bulunmadığını duyurdu.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al