Telefon

Gebe taklidi yaptı, iPhone modellerini huduttan kaçak geçirmeye çalıştı

Çin’de meydana gelen bir olay, tüm dünyanın ilgisini ve hayretini çekmeyi başardı. Dışarıdan gebe olduğu sanılacak bir görünümde olan bayan, ülkeye kaçak yollardan Intel Alder Lake işlemci ve Apple iPhone akıllı telefonları sokmaya çalışırken yakalandı.

Kadının hareketlerinden şüphelenen Çinli gümrük koruma memurları, gebe olduğu düşünülen bayanı durdurarak üzerinde arama yapmak istedi. Bu duruma sonlanan bayan, 6 aylık gebe olduğunu ve bu yapılanı gerçek bulmadığını söylese de yetkilileri ikna edemedi. Üzerinde arama yapılan bayanın göbeğinin protez olduğu ve aslında gebe falan olmadığı, protez göbeğinin altında ise ülkeye kaçak yollardan yüzlerce işlemci ve iPhone model akıllı telefon sokmaya çalıştığı tespit edildi.

Hamile taklidi yaptı, iPhone modellerini huduttan kaçak geçirmeye çalıştı

Bu gelişme üzerine bayanın üzerini düzgünce aramaya başlayan memurlar, tam 202 adet Intel Alder Lake işlemci ile 9 farklı iPhone modeli buldu. Yetkililer bulunan iPhone modelleri hakkında ayrıntılı bir açıklama yapmazken, bu olay Çin’deki birinci işlemci yahut akıllı telefon kaçakçılığı olayı değil.

Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan bir haberde, Amerikalı bir iPhone kullanıcısının çalınan telefonun Çin’deki bir vatandaş tarafından kullanıldığı ortaya çıkmış, bunun üzerine Çin’e giden Amerikalı adamın, telefonun yeni sahibiyle dost olduğu ve bu gelişmenin iki ülke ortasında barış köprülerinin kurulabilmesi için sembolik bir adım olarak görüldüğü belirtilmişti.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al