Teknoloji

Apple Car projesinden değerli bir isim ayrıldı

Genellikle Titan Projesi olarak isimlendirilen Apple Car geliştirme programı birtakım önemli değişikliklerden geçiyor. Uzun müddettir gündemde olan Apple Car projesi ile ilgili artık nihayet birtakım adımlar atılmaya başlanmıştı, lakin görünüşe nazaran projeden değerli bir isim ayrıldı. Şirket, projeyi iptal etmenin eşiğine geldikten sonra grubu yine bir ortaya getiriyor ve artık merakla beklenen elektrikli araba tekrar rayına oturdu.

Projeye birçok yeni yüz katılacak, lakin bugün kimi yüzlerin de resmi olarak ayrıldığı duyuruldu. Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın araç tasarımı ve donanım mühendisliğinden sorumlu Jonathan Sive’i kaybettiğini argüman ediyor. Sive, Apple‘da ve BMW, Tesla ve Waymo’da çalışmadan evvel üst seviye yöneticiydi.

Apple Car projesinden değerli bir isim ayrıldı

Bu aksiliğe karşın, Car Projesi üzerinde çalışmalar devam ediyor. Apple daima olarak gruba yeni üyeler ekliyor ve çalışanların şirketten ayrıldığını görmek olağandışı bir şey değil. Apple, üst seviye yöneticilerini elinde tutmakta zorlanıyor üzere görünse de, elektrikli araba pazarının tabiatı gereği, son derece yetenekli mühendislere ve yöneticilere olan talep çok yüksek ve rakipler, en güzel yetenekleri elde etmelerini sağlamak için büyük mükafatlar sunuyor.

Apple bu sefer kaybetti ve Rivian kazandı denebilir. Sive, elektrikli kamyon üreticisi ile gelecekteki Rivian modellerinin araç nizamı ve ergonomisi üzerinde çalışacağını doğruladı. Araç Mimarisi ve Mekanik Entegrasyonun yeni Lider Yardımcısı olacak.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Kiralık bahis sitesi