Teknoloji

Apple Glass için makus haber geldi!

Sanal gerçeklik gözlüğü ya da gerçekliği arttırılmış gözlük teknolojileri hala kâfi kullanım alanına ulaşabilmiş değil. Birinci duyurulduklarında büyük bir heyecan dalgası yaratan, her gün dünyanın dört bir yanından eğlenceli görüntülerin konusu olan bu gözlükler, ilerleyen vakitlerde demode hale geldi ve kullanım alanının arttıramamanın eksikliğini ziyadesiyle yaşadı.

İşte aslında son derece ileri seviye de bir teknolojinin temsilcisi olan bu aygıtların beklenen ilgiyi görememesinin asıl sebebi, teknoloji devlerinin birçoğunun şimdi bu alanda güçlü aygıtlarla temsil edilmemesi ki bu devlerin başında da tabi ki Apple geliyor.

Apple Glass için berbat haber geldi!

Aslında Apple, uzun bir müddettir kelam konusu iki teknolojiyi birleştirdiği ve ismine karma gerçeklik teknolojisi dediği bir aygıt üzerinde çalışıyor. Lakin bugüne kadar kelam konusu aygıtı gören biri yok. Haliyle yalnızca duyumlar da dalı bir yere kadar canlı tutabiliyor. Üstelik ünlü analist Ming-Chi Kuo’nun aktardığına nazaran bu aygıtın çıkış tarihi ile alakalı can sıkacak birtakım gelişmeler de var.

Kuo, ayrıntılarına yer vermeksizin Apple Reality Pro’nun birtakım yazılımsal düşünceler çektiğini ve bunların aygıtın çıkış tarihi olarak gösterilen 2023 yılının birinci yarısı içerisinde çözülemeyeceğini lisana getirerek, Amerikalı teknoloji devinin merakla beklenen karma gerçeklik gözlüğünün 2023 yılının ikinci yarısından evvel raflara ulaşamayacağını belirtti. Bakalım Kuo’nun bu savları gerçeğe dönüşecek mi?

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın! -
Meritking