Telefon

Apple, hayat kurtaracak bir özelliğini daha kullanıma sundu

Apple, iPhone 14 serisiyle birlikte Acil SOS özelliğini de tanıttı. Ancak bu şirket bu özelliği Amerika Birleşik Devletleri’nde ve Kanada’da bugün kullanıma sundu. Uydu üzerinden çalışacak Acil SOS özelliği için Apple yöneticileri bir YouTube kanalında röportaj verdi. Pekala Apple’ın sunduğu yeni Acil SOS özelliği nedir ve nasıl kullanılır? Haberin ayrıntıların daima birlikte göz atalım.

Acil SOS özelliği, sırf iPhone 14 serisinde mevcut

Yalnızca iPhone 14 ve iPhone 14 Pro modellerinde yer alacak Acil SOS özelliği, uydu üzerinden çalışacak. Acil SOS özelliği, isminden da anlaşıldığı üzere iPhone kullanıcılarının değerli durumlarda internet kontağı olmadan uydu sayesinde bağlantı kurmasını ve yardım istemesini sağlayacak.

Şimdilik yalnızca Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada’da sunulan yenilik, ilerleyen vakitlerde öbür ülkelerde de kullanıma açılacak. Acil SOS, birinci iki yıl boyunca iPhone 14 ve iPhone 14 Pro sahiplerine fiyatsız olarak verilecek.

Acil durumlar için vaktin kıymetli olmasından dolayı Apple, her vakit birkaç hayati soruyu her vakit için hazırda tutacak. Özelliği kullanarak yardım isteyen Apple müşterileri, şirketin eğitilmiş uzmanlarına yönlendirilecek.

Acil SOS özelliği nasıl kullanılır?

Acil SOS özelliğini kullanmak için öncelikle bunun etkin edilmiş olması gerekiyor. Rastgele bir tehlike anında Acil SOS’u kullanmak için öncesinden şu adımları izlemelisiniz.

  • iPhone 14 cihazınından Ayarlar uygulamasını açın.
  • Ayarlar kısmından Acil Yardım’ı seçin.
  • Aşağı kaydırın ve Demoyu Deneyin’e tıklayın.
  • iPhone ekranında yer alan talimatları izleyin.

Acil SOS özelliğini kullanmak için aşağıda yer alan adımları izleyin.

  1. Öncelikle acil servisleri aramayı deneyin, aramanızın gerçekleşmemesi durumunda uydu aracılığıyla acil servislere kısa ileti gönderin.
  2. Uydu Yoluyla Acil Durum Metni’ne dokunun.
  3. Acil Durum Bildir’e dokunun.
  4. Uyduya bağlanmak için iPhone ekranında yer alan talimatları izleyin.

Teknoloji devi Apple, Acil SOS üzerinden en âlâ sinyali almak için telefonun cepte ya da çantada yer almaması gerektiğini yani gökyüzünü görmesini açıklıyor. Apple’ın Acil SOS özelliği iPhone 14 serisini öteki modellerden ayıran değerli değişikliklerden biri oldu. Yeniden serinin tıpkı serinin Pro modellerinde başka modellerden ayıran Always-On Display bulunuyor.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Apple’ın yeni Acil SOS özelliğini nasıl buldunuz? Görüşlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Antika Alan Yerler - Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al