Telefon

Apple iletiler uygulamasında karma gerçeklik deneyimi!

iMessage Apple tarafından geliştirilen anlık iletileşme servisidir. Şirketin kendi aygıtları ortasında anlık mesajlaşmasına müsaade veren uygulama, iOS 5‘ten itibaren Apple aygıtlarındaki yerini alıyor. iMessage, Apple kullanıcılarının birbirlerine ileti, doküman, fotoğraf ve görüntü üzere evraklar göndermesine müsaade veriyor. Lakin önümüzdeki periyotta bu uygulama çok daha fazlasını yapabilir.

Karma gerçeklik gözlüğü ve bildiriler uygulaması bir arada

Gelen bilgilere nazaran Apple, gelecek yıl karma gerçeklik gözlüğünün tanıtımı ile birlikte bildiriler uygulamasını da değerli oranda elden geçirilecek. ‘Majin Bu’ isimli Twitter kullanıcısı, Apple’ın yeni bir ana sayfa görünümü, sohbet odaları, görüntü klipler ve daha fazlasını içeren büsbütün yeni bir iMessage versiyonu üzerinde çalıştığını tez etti.

Yenilenen uygulamada en çok dikkat çeken ayrıntı ise artırılmış gerçeklik ayrıntısı olacak. Artırılmış gerçeklik takviyeli yeni sohbet özelliklerinin sunulacağı söylenen uygulama, bu mevzuda epey heyecan yaratmış durumda. Yenilenen uygulamanın bu yüzden Apple‘ın yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü ile birlikte tanıtılması bekleniyor.

Apple’ın planlarıyla ilgili sık sık gerçek bilgiler veren Bloomberg’den Mark Gurman, Apple’ın karma gerçeklik gözlüğünün oyun, medya ve bağlantıya odaklanacağını açıkladı. Apple, ‌iOS 16‌ ile SharePlay‘i bildiri servisine getirerek, birden fazla kullanıcının sohbet etmenin yanı sıra sinemalar yahut müzikleri birlikte takip edebilmesini sağlamıştı.

Şimdi bu tecrübe karma gerçeklik gözlüğü ve güncellenen iMessage uygulaması ile farklı bir düzeye ulaşabilir üzere görünüyor. Karma gerçeklik gözlüğünün “Oak” kod isimli “rOS” yahut “realityOS” olarak isimlendirilebilecek büsbütün yeni bir işletim sistemi ile birlikte geleceği de gelen haberler ortasında.

Apple, 2017 yılından bu yana RealityOS üzerinde çalışıyor. RealityOS muhtemelen Apple’ın mevcut uygulamalarının birçoğunu destekleyecek. Bu nedenle Mesajlar uygulamasının çok farklı bir tecrübeyle karşımıza çıkma ihtimali bulunuyor. Bilhassa birlikte yapılan aktiviteler için yeni iMessage epeyce uygun görünüyor.

Bakalım yeni artırılmış gerçeklik gözlüğü ile birlikte iMessages bizlere neler gösterecek? Pekala siz Apple’ın bildiriler hizmeti ve mümkün güncellemeler hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Apple
apple mesajlar
artırılmış gerçeklik
imessage
karma gerçeklik

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!