Telefon

WhatsApp’tan dev yenilik fakat herkes için değil!

WABetaInfo, bugün resmi Twitter hesabından yaptığı paylaşımla Android kullanıcıları için Bildiri Düzenleme özelliği geleceğini duyurdu. Günümüzde en çok kullanılan iletileşme uygulaması olan WhatsApp, birkaç yıl evvel de iletilerin “her iki taraftan da sil” özelliğini getirmişti. Ama bildirinin silinmesi durumunda iki tarafın da bunu görmesi birtakım kullanıcılar tarafından desteklenmiyordu.

Test evresinde olan İleti Düzenleme işlevinin da bu nedenle iletisi silmek yerine kullanılacağı düşünülüyor. Pekala WhatsApp’ın üzerinde çalıştığı İleti Düzenleme işlevi nasıl çalışacak ve ayrıntıları neler? Haberin ayrıntılarına daima birlikte göz atalım.

Mesaj Düzenleme özelliği, sonlu mühlet içinde çalıştırılabilecek!

WhatsApp Bildiri Düzenleme özelliği, isminden da anlaşıldığı üzere gönderilen iletilerin düzenlenmesini sağlayacak. WABetaInfo, yeniliğin yapılan yazım yanlışlarının düzenlenmesi için getireceklerini açıkladı. Fonksiyon, yalnızca mesajı gönderdikten 15 dakikalık mühlet sonrasına kadar kullanılabilecek. Müddet geçtikten sonra ileti düzenlenemeyecek. Test kademesinde olan özelliğin ne vakit geleceği ise şimdilik bilinmeyen.

Uygulama, iki taraflı ileti silme özelliğini birinci getirdiğinde süreyi kısıtlı tutmuştu. Bir mühlet sonra ek mühlet vererek değişiklik yaptı. Bu nedenle WhatsApp’ın Bildiri Düzenleme özelliğini getirdikten sonra da tıpkı halde süreyi uzatması beklenen. Ayrıca üzerinde oynanan mesajlar “düzenlendi” halinde bildirinin sağ alt köşesinde görünecek.

Mesaj Düzenleme özelliği, hali hazırda iş uygulaması olan Slack’te yer alıyor. Tıpkı biçimde Twitter da bir gibisi olan Tweet Düzenleme özelliğini yakın vakitte duyurmuştu.

Siz okuyucularımız bu bahis hakkında ne düşünüyorsunuz? Sizce WhatsApp İleti Düzenleme özelliği gerekli miydi ve kullanacak mısınız? Fikirlerinizi Yorumlar kısmında belirtebilirsiniz.

whatsapp
whatsapp android
whatsapp ileti düzenleme özelliği

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/