Telefon

Apple, Rusya’nın en büyük toplumsal medya ağını App Store’dan kaldırdı

The Verge, Apple’ın Rusya pazarında yaptığı bir atılım hakkında raporlar bildirdi. Şirket iOS aygıtlardan sadece Rusya’da en tanınan beşinci toplumsal medya olan VK’yı kaldırmakla kalmayıp Mail.ru ve VK Music üzere başkalarını de kaldırdı. Hareket, İngiltere’nin Rus hükümetine yönelik yaptırımlarına cevap olarak yapıldı.

Bir basın açıklamasına nazaran VK, “bazı VK uygulamalarının Apple tarafından engellendiğini, bu nedenle App Store’da indirilip güncellenemediklerini” doğruladı.

Apple, Rusya’nın en büyük toplumsal medya ağını App Store’dan kaldırdı

Bu uygulamalar, çoğunluğa sahip olduğu yahut çoğunluğunun denetimindeki geliştiriciler tarafından, Birleşik Krallık hükümeti tarafından onaylanmış durumda. Apple, bu yaptırımlara uymak için bu uygulamalarla bağlı geliştirici hesaplarını sonlandırdı ve uygulamalar, pozisyon ne olursa olsun hiçbir App Store’dan indirilemeyecek.

Apple, uygulamaları kaldırdığını ve VK’nın geliştirici hesaplarını kapattığını doğruladı. Bir sözcü The Verge’e verdiği demeçte, “Bu uygulamalar, çoğunluğun sahibi olduğu yahut çoğunluğunun denetimindeki geliştiriciler tarafından Birleşik Krallık hükümeti tarafından onaylanan bir yahut daha fazla tarafça dağıtılıyor” dedi. “Apple, bu yaptırımlara uymak için bu uygulamalarla alakalı geliştirici hesaplarını sonlandırdı ve uygulamalar, pozisyonları ne olursa olsun hiçbir App Store’dan indirilemeyecek. Bu uygulamaları daha evvel indirmiş olan kullanıcılar bunları kullanmaya devam edebilir.” tabirleri kullanıldı.

Bu haftanın başlarında, İngiltere hükümeti Ukrayna’da düzenlenen geçersiz referandumlar nedeniyle Rus oligarklarına yaptırım uyguladı. Listede, VK ile bağları olan bir Rus bankası olan Gazprombank’ın yöneticileri de yer alıyor. İngiltere Dışişleri Bakanı James Cleverly yaptığı açıklamada, “Bugünün yaptırımları, bu geçersiz oyların ardındakileri ve Rus rejiminin saldırganlık savaşını desteklemeye devam eden şahısları amaç alacak” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!