Teknoloji

Elon Musk ve Twitter artık Signal için birbirine girdi!

Elon Musk‘ın özel bildirileri, Twitter’la olan tüzel gayretinde kendisini bir kere daha güç duruma sokabilir. İki tarafın avukatları, muahedenin yazgısını belirleyecek Ekim ayı duruşması öncesinde Delaware’deki Kançılarya Mahkemesi’nde bir defa daha karşı karşıya geldi.

Elon Musk ve Twitter artık Signal için birbirine girdi!

Üç saatten uzun süren duruşmada gündeme getirilen problemler ortasında Musk’ın şifreli iletileşme uygulaması Signal’ı kullanması da vardı. Twitter’ın avukatları, Musk ile Musk’ın aile ofisi lideri Jared Birchall ortasındaki bir alışverişin ekran manzarasına atıfta bulunarak, Musk’ın uygulama aracılığıyla gönderilen iletileri sakladığını tez ediyor.

Twitter’ın avukatlarına nazaran, bildiriler Musk ve Twitter davası hakkında bilgi içeriyor. Twitter’ın avukatları, Musk ve Birchall’ın mutabakat hakkında konuşmak için Signal’i kullanmayı reddetmesinin akabinde mesjaların ekran imajını ortaya çıkardıklarını söyledi. Ekran imajı, iletinin otomatik olarak silinecek biçimde ayarlandığını gösterdi.

Twitter avukatları ayrıyeten Musk ile Twitter muahedesinde ortak yatırımcı olarak belirlenen Oracle İdare Heyeti Lideri Larry Ellison ortasındaki “eksik bir metin mesajı”ndan da bahsetti. Musk ve Ellison, Musk’ın Twitter mutabakatının “geçici olarak beklemede” olduğunu tweetlemeden evvelki sabah mesajlaşıyorlardı. Metinlerin ehemmiyetinin ne olduğu net değil, lakin Twitter’ın avukatları, Musk’ın Ellison’la bir telefon görüşmesi ayarlamadan evvel “ilginç zamanlar” diyerek yazdığını kaydetti.

Twitter’ın avukatları, davadaki yargıç Kathaleen St. J. McCormick’ten Musk’ın bildirilerini ele alması nedeniyle yaptırım yapmasını istiyor. Twitter’ın avukatları duruşma sırasında, “Mahkemenin önemli bir yaptırım uygulama vaktinin geldiğini düşünüyoruz” dedi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom