Teknoloji

Apple yeterlice abarttı! Hiç mi insaf yok?

Sosyal medya günümüzün hatta ömrümüzün tamamına yayılmış bir mecra. Artık insanların birçok sosyal medyada paylaşmak için yemek yapıyor ya da tatile gitme hedefinin birinci sırasında burada çektiği fotoğrafları toplumsal medya hesaplarına yüklemek geliyor. Tabi bu anlayışa sahip insanların birçoğu bu paylaşımlarından ötürü rastgele bir gelir elde etmiyorlar. Fakat içerik üreticisi ismi verilen beşerler, bilhassa takipçi sayılarının fazlalığı sayesinde bu cins paylaşımlarından gelir elde ettikleri için, birden fazla vakit kantarın topuzunu kaçırarak olmayacak şeyleri paylaşma yoluna gidebiliyorlar.

Bununla birlikte bu haberimize bahis olan Apple çalışanı için birebir şeyi söylemek pek mümkün değil. Hakikaten, bir Apple çalışanı ve tıpkı vakitte internet fenomeni olan Nylah Boone isimli genç bayan, bir günlük yaşantısının özetini takipçileriyle paylaşabilmek için bir görüntü hazırlayarak bunu TikTok’da paylaştı.

Apple yeterlice abarttı! Hiç mi insaf yok?

Videoda sabah kalkar kalmaz birinci iş olarak yüzünü yıkadığı andan, işe gitmeden evvel yaptığı hazırlığı ve seyahat sırasındaki otomobil kullanımı dahil her adımı hızlandırılmış bir görüntü ile gösteren genç bayan, işte geçen mühletini de 4-5 saniyelik bir uzunlukla takipçilerine gösterdi. Zati görüntünün tamamı toplasanız 50 saniyeyi geçmiyor ve bu görüntü tüm gününü anlatıyor, artık gerisini siz düşünün.

Ancak bu 4-5 saniyelik manzara bile Apple’ı kızdırmak için yetti ve bu gönderinin paylaşıldığı günden tam 1 ay sonra Apple, çalışanının şirket içi imgeler paylaşmasını saklılık kaidelerinin ihlali olarak kıymetlendirerek Nylah Boone’u işten çıkarttı. Karara karşı bir açıklama yapan Nylah Boone, gayesinin lise ve orta okul düzeyindeki kendisi üzere siyahi kızlara ilham vermek olduğunu söylese de, şimdilik Apple cephesinden yapılmış ikinci bir açıklama bulunmuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!