Telefon

Lenovo dizüstü bilgisayarlardaki küçük ekran meselesini çözüyor!

Tech World 2022 aktifliğinin başlaması ile birlikte Lenovo yeni teknolojilerini hazırlanan bir görüntü üzerinde sergiledi. Şirketin bilhassa yuvarlanabilen OLED ekran teknolojisi ve bu teknolojiyi sonuna kadar kullanarak genişleyen bir ekrana mesken sahipliği yapan laptop prototipi epey dikkat çekti.

Lenovo’dan genişleyen ekrana sahip dizüstü bilgisayar

Bir vakitler, dizüstü bilgisayarlar masaüstü bilgisayarların yapabildiklerinden epeyce uzaktı. Bu nedenle, taşınabilir olmaları dışında fazla bir kullanım alanı bulunmuyordu. Bugün ise dizüstü bilgisayarlar, neredeyse masaüstü bilgisayarların yapabildikleri her şeyi yapıyor.

Bu noktada ise laptop modellerinin küçük ekranlarını tek dezavantaj olarak sayabiliriz. Büyük ekranlı dizüstü bilgisayarlar bulunsa da bu modeller de pratiklik konusunda badire yaratıyor. Lenovo’nun tanıtımını yaptığı prototip ise tam olarak bu sorunu ortadan kaldırmak için tasarlanmış üzere görünüyor.

Lenovo daha evvel ThinkPad X1 Fold modeli ile katlanabilir dizüstü bilgisayar konusunda birinci adımını atmıştı. Artık ise bu prototip ile çok daha kullanışlı bir ekrana sahip laptop ile karşı karşıyayız. Birinci etapta standart bir laptop üzere görünen bu bilgisayar, genişleyen ekranı ile çalışmak için çok daha fazla alan sağlıyor.


Lenovo ThinkPad X1 Fold

Paylaşılan görüntüde bilgisayar ekranının kayarak yavaşça büyüdüğünü ve iki katına ulaştığını görüyoruz. OLED ekranı döner bir sistem ile birleştiren Lenovo, muhakkak epey hoş bir işe imza atmış üzere görünüyor.

Tabi ki prototip konusunda kimi kaygılar de yer alıyor. Bu bükülebilir ekranın dayanıklılığı birinci soru işareti olurken, eklenen kayar düzeneğin getireceği fazladan tartı da aklımızı sorgulayan bir öbür nokta. Ekran büyüdüğünde bilgisayarın yaşayabileceği mümkün istikrar sorunları de akla gelen bir öteki sorun olarak dikkat çekiyor.

Ancak her ne olursa olsun Lenovo bu teknoloji ile laptop modellerinde yeni bir devir başlatabilir. Öbür yandan bu prototipin gerçeğe dönüşüğ dönüşmeyeceği de şimdi mutlaklaşmış değil. OLED ekranların gelişmesi ile ilerleyen periyotta bu cins laptop modellerini de Lenovo’dan görebiliriz.

Lenovo’nun konsept dizüstü bilgisayarı sahip olduğu teknoloji bakımından katiyetle umut vadediyor. Pekala siz Lenovo’nun genişleyen ekranlı dizüstü bilgisayarı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!