Telefon

Google Chrome tabletler için yeni güncelleme alıyor!

Google Chrome en tanınan internet tarayıcısı olarak öne çıkıyor. Ortaya çıkan datalara nazaran masaüstü kullanımlarda yüzde 67,34’lük kullanım oranı ile Google Chrome bu alanda liderliğini koruyor. Bilgisayarların yanı sıra telefon ve tabletlerde de Google Chrome’un yeri epeyce sağlam.

Google Chrome, tabletler için kıymetli bir güncelleme alıyor

Tabletlerdeki kullanımını güçlendirmek isteyen Google, yeni Android güncellemesini paylaştı. Şirket, yeni güncellemede tarayıcısının sekmeleri üzerinden gezinmeler üzerine ağırlaşıyor. Google bu sayede programın kullanımını da kolaylaştırmayı hedefliyor.

Google Chrome’a gelen yeni güncelleme ile tüm açık sayfalar ortasında geçişi kolaylaştıran yan yana sekme tasarımı dikkat çekiyor. Bunun yanı sıra evvelki sekmeye otomatik olarak geri dönme fonksiyonu de Crome’daki pratikliği artırıyor.

Google öbür yandan çok fazla sekme açıldığında sekmelerin kazara kapatılması üzerine de ağırlaşmış görünüyor. Teknoloji devi, sekmeler çok küçüldüğünde üzerlerinde yer alan kapat düğmesini iptal ederek bu sorunu ortadan kaldırmayı hedefliyor. Tıpkı vakitte yeni bir görsele sahip sekme tertibi de yapılan yenilikler ortasında.

Şirket ayrıyeten uygulamalar ortasında sürükle ve bırak özelliğini de Chrome’a ekliyor. Böylece Chrome üzerinden bir fotoğraf, metin yahut ilişki Gmail, Fotoğraflar yahut öbür programlara taşınabiliyor. Son olarak masaüstü modu da artık Android aygıtlarda yerini alacak.

Google Chrome güncellemesi şu anda tüm Android tabletlerde yerini almış durumda. Gelecek yıl piyasaya sürülecek olan Pixel Tablet de misal güncellemeyi alacak. Google’ın önümüzdeki sene yeni tablet modelini piyasaya sürecek olması, yapılan bu güncellemeyi de daha anlaşılır kılıyor.

Teknoloji devi önümüzdeki devirde de Android aygıtlardaki güncellemelerini sürdürecek. Pekala siz Google Chrome ve yapılan güncelleme hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!