Teknoloji

Apple’ın değerli ismi misyonundan ayrıldı! Artık neler olacak?

Teknoloji devi Apple‘ın pek çok eserini tasarlayan, eserlerin dizaynlarında parmağı olan isim artık şirketten ayrılıyor. Apple tarafından açıklananlara nazaran, endüstriyel tasarım lider yardımcısı Evans Hankey, bir mühlet daha firma bünyesinde kalacak ve akabinde durumunu bir öbür isme bırakacak.

Evans Hankey, şirketin yirmi yıllık ikonikleşmiş tasarım lideri olan Jony Ive’ın yerine 2019 yılında gelmişti. Ortadan geçen üç yıllık periyotta birçok eser üzerinde direkt tesiri olan Hankey, durumunda altı ay daha kalacak. Geçiş süreci tamamlandığında ise koltuğunu yerine gelecek bireye bırakarak Apple bünyesinden ayrılacak.Hankey, iPhone’ları, Mac’leri ve daha birçok eserin dizaynını belirleyen ve kelam hakkı olan bir isimdi. Jony Ive’ın altında çalışmış olan Hankey’nin de şirketten ayrılması, kimi kesitlerde ve kullanıcılarda Apple’ın artık “tasarım” tarafına öncelik ayırmadığı algısına neden olduğu görülüyor.

Şirketi etkileyecek mi?

Apple’a nazaran Evans Hankey’nin ayrılması şirketi etkilemeyecek. Çünkü Apple, tasarım takımlarında onlarca yıllık tecrübesi olan pek çok kıdemli işçileri olduğunu belirtiyor. Öte yandan Hankey’in mevcut misyonundan neden ayrıldığı ise gizemini koruyor. Ek olarak Hankey’nin yerini alması beklenen isim ise halihazırda Airbnb’nin tasarım lider yardımcısı olan Gary Butcher. Butcher daha evvel yaklaşık 16 yıl boyunca Apple’da çalışmıştı.

Bunlarla birlikte, Apple’ın bilhassa bilinmeyen kategorilerdeki eserlerinin tasarım tarafında bir değişiklik olup olmayacağı da meçhul durumda. Çünkü firmanın hala bir karma gerçeklik başlığı, artırılmış gerçeklik gözlüğü ve hatta bir elektrikli otomobil geliştirdiği söylentileri bulunuyor. Bu geliştirilmekte olan kelamda eserlerde Hankey faktörünün ne düzeyde olduğunu bilmiyoruz lakin yerine gelecek ismin bu alanda farklı bir yol izleme ihtimali bulunuyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - İstanbul Eşya Depolama - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!