Teknoloji

BTC bir kopuş için hazır mı?

2022’nin birinci yarısında değerli fiyat dalgalanmaları yaşadıktan sonra, Bitcoin’in ( BTC ) kıymeti, varlığın vadesine katkıda bulunmak için lanse edilen çok muhtaçlık duyulan istikrarı buluyor üzere görünüyor. BTC’nin bedeli 19.000$ – 20.000$ aralığında konsolide olurken, fiyat, tarihi olarak düşük volatilite düzeylerine ulaşan varlığa dönüştü.

BTC bir kopuş için hazır mı?

Kripto tüccarı Livercoin’in bilgilerine nazaran , bilhassa 21 Ekim itibariyle, Bitcoin oynaklığı mevcut aralıkta haftalarca süren fiyat istikrarından sonra neredeyse tüm vakitlerin en düşük düzeyindeydi.

Bitcoin oynaklık tablosu. Kaynak: TradingView

Tüccarlara nazaran, mevcut düzeylerden evvel, Bitcoin iki yıllık bir volatilitenin en düşük düzeyine ulaşmıştı . Bilhassa, düşük volatilite ortaya çıktı ve Bitcoin tüm vakitlerin en yüksek düzeyinden neredeyse %70’lik bir düzeltme yaptı ve varlık, yüksek enflasyon ve faiz oranı artışları ile karakterize edilen hakim makroekonomik faktörler tarafından dövüldü.

Bitcoin’in düşük oynaklığının tetikleyicileri

Bitcoin tarafından bastırılan oynaklığın, düşük tüccar faiz sıralaması yüksek olan çeşitli faktörlerin bir sonucu olduğunu belirtmekte yarar var. Bilhassa, Findbold’un 20 Ekim tarihli raporu , yatırımcıların Bitcoin’i borsalardan çıkardıklarını ve bir noktada pahanın tek bir günde 40.572 BTC’ye ulaştığını belirtti.

Bu durumda trend, yatırımcıların muhtemel bir Bitcoin rallisini bekledikleri için mümkün ‘HODL’ zihniyetine işaret ediyor.

Bitcoin’in düşük oynaklığı memnuniyetle karşılanan bir ölçüm olmasına karşın, piyasanın bir kısmı fiyatın daha da düşebileceğini belirten bir alarm verdi. Finbold tarafından bildirildiği üzere , dijital varlık fonu yöneticisi Valkyrie Investments’ın baş yatırım sorumlusu Steven McClurg, şunları söyledi:

Bitcoin, hakim makroekonomik şartlar tarafından tartılmaya devam ettikçe, oynaklık muhtemelen daha da hızlanacaktır.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!