Teknoloji

İngiltere’den, kripto reklamları için hamle!

Birleşik Krallık hükümeti, kripto para reklamlarını denetim etmek ve lisanssız kripto sağlayıcılarının hizmetlerini sunmasını yasaklamak için yeni yasal tedbirler aldı.

İngiltere’den, kripto reklamları için hamle!

Özellikle, mevcut fikirlerin fiat para üniteleri ile ilgili olarak pahası sürdürmeye çalışan ödeme odaklı kripto para varlıkları olan stabil paraların ötesine geçmesini isteyen kripto dalı. Bakan Andrew Griffith, 21 Ekim Cuma günü tasarısında memnuniyetle karşılanan değişiklikleri sundu.

Griffith tarafından masaya yatırılan ve Cuma günü Finansal Hizmetler ve Piyasalar Yasasında bir değişiklik olarak yayınlanan açıklayıcı bir not , tedbirlerin mevcut kanunları “finansal promosyon ve düzenlenmiş faaliyetlerle ilgili yetkilerin kripto varlıkları düzenlemek ve kripto varlıklarla ilgili faaliyetler.”

Birleşik Krallık’ta, evvelden müsaade almadan düzenlenmiş mali süreçlerde bulunmanın maddelere karşıt olduğunu belirtmekte yarar var.

Kripto yasal tedbirlerinin düzgün karşılanması bekleniyor

Reformların, Avrupa Birliği’nin Kripto Varlıklarda Piyasalar düzenlemesinin (MiCA) uygulanması yoluyla sağlamaya başladığı daha fazla düzenleyici netlik için yalvaran bir kesim tarafından âlâ karşılanma talihi yüksek.

Düzenleyiciler, bir müddettir kripto para ünitesini kapsayacak biçimde yetkilerini genişletmeye istekliydiler. Ağustos ayında, Mali Davranış Otoritesi (FCA), kripto para reklamlarına mevzuattan evvel getirmeyi planladığı sınırlamalara dikkat çekecek kadar ileri gitti. Bilhassa, FCA son vakitlerde , bilhassa yeni operatörler için lisansları onaylarken, sanayiyi ele alış biçimiyle ilgili tenkitlere maruz kaldı.

Özellikle, göğüs jetonu FLOKI reklam kampanyası , geçen yıl Londra Metrosu’nun her yerinde reklamlar ortaya çıktıktan sonra İngiltere reklam gözlemcisi tarafından soruşturma altına alındı.

Komitenin tedbiri artık ile 3 Kasım ortasında değerlendirmesi planlanıyor, lakin planlarının 20 Ekim Perşembe günü açıklanan kripto dostu Başbakan Liz Truss’un istifası ışığında ayarlanması gerekebilir.

Bir sonraki hafta için yapılması planlanan bir yer değiştirmenin aday gösterilmesinden sonra ek bakanlık misyonlarında değişiklik olması mümkündür.

Yasal İhtar: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!