Telefon

Apple’ın katlanabilir akıllı ekranlar için iPad’i feda edebilir!

Amerikalı teknoloji devi Apple’ın ne vakit katlanabilir akıllı telefon pazarına giriş yapacağı büyük merak konusu. Her ne kadar bugüne kadar piyasaya sürdüğü birbirinden güçlü ve gelişmiş akıllı telefon modelleriyle Samsung, Apple’ın yokluğunu hissettirmese de, akıllı telefon tutkunları Amerikalı teknoloji devinin farklılık yaratacağından emin.

Bununla birlikte Apple’a yakınlığıyla bilinen kimi kaynaklardan gelen haberler, yakın vakitte katlanabilir ekranlı iPhone görmeyi umut edenlerin canını bir oldukça sıkabilir. Şayet tezler doğruysa Apple, katlanabilir ekran teknolojisini birinci olarak iPad modellerinde denemek istiyor. Apple’ın bu atağının ardında ise iki çok kıymetli neden yatıyor.

Apple’ın katlanabilir akıllı ekranlar için iPad’i feda edebilir!

Bu nedenlerin birincisi deneyim eksikliği. Her ne kadar Samsung için şu an işler yolunda gitse de, Galaxy Z Fold serisi 4. modelini piyasaya sürdü ve aslında birinci modellerde çok önemli külfetler bulunuyordu. İşte Apple direkt iPhone ile başlayıp bu modelin itibarını düşürmek yerine iPad’i deneme tahtası olarak kullanmayı daha gerçek buluyor.

Bir başka nedense, iPhone öteki akıllı telefon modellerinin tersine daha canlı bir eser. Yani iPhone 14’ün çıkmış olması, iPhone 13 ve hatta iPhone 12’nin satışına bile pürüz değil. Parası yeten iPhone 14’ü yetmeyen ise bütçesine nazaran öbür iPhone modellerini tercih ediyor. Fakat katlanabilir akıllı telefonun satışa sunulmasının bu dengeyi bozacağı düşünülüyor. İşte tam da bu nedenle katlanabilir ekran teknolojisine sahip iPhone tanıtılsa bile, fiyatının standart iPhone’dan en az 3 kat daha kıymetli olacağı konuşuluyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom