Teknoloji

Tether, merkezi borsa stablecoin ticaret hacimlerine hükmediyor!

Stablecoin’ler, devam eden kripto para piyasası çöküşü sırasında ziyan görmekten muaf değil, lakin ana varlıkları hala sebat ediyor, Tether ( USDT ) tüm kriptolar ortasında sırf üçüncü sırada değil, tıpkı vakitte stabilcoin ticaret hacmiyle merkezi borsalara hakim.

Tether, merkezi borsa stablecoin ticaret hacimlerine hükmediyor!

Tether’in merkezi borsa (CEX) pazarlarındaki ticaret hacmi hissesi, kripto analitik platformu CoinMetrics tarafından 18 Ekim’de yayınlanan en son bilgilere nazaran, tüm stablecoin’ler ortasında en yüksek hisse olmaya devam ediyor.

Stabilcoin süreç hacimleri

Spesifik olarak, USDT şu anda borsalar tarafından rapor edilen tüm ticaret hacminin yaklaşık %70’ini kaplıyor, lakin bu hisse yılın başında olduğundan daha küçük. Binance USD ( BUSD ) ikinci sırada yer alıyor ve Binance’de daha sık bir kotasyon varlığı olarak kullanılması sayesinde spot hacim hissesinde artış görüyor.

USDT ve BUSD’yi USD Coin ( USDC ) ve Dai (DAI) takip ediyor, birincisi nispeten daha az kullanılıyor, bilhassa Binance’in kripto borsasında USDC kote spot çiftleri kullanımdan kaldırma ve tüm stabilcoinleri BUSD’ye dönüştürme planının akabinde.

İşlem hacmi başına stablecoin’lerin hissesi. Kaynak: CoinMetrics

Piyasa pahası hakimiyeti

Messari tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, Binance’in hareketleri, USDC’nin Ethereum ( ETH ) üzerindeki piyasa bedeli hakimiyetinin, Temmuz ayı başlarında tepe yaptıktan sonra, Messari tarafından yayınlanan datalara nazaran, Ekim ayında %39’a düşmesine bağlanabilir.

Aynı vakitte, bu büyük karar , kripto piyasası istihbarat platformunun vurguladığı üzere, BUSD için Ethereum ağındaki pazar hissesinde %5’ten fazla bir artış sağlayamadı.

Ethereum’da Stablecoin piyasa kıymeti hakimiyeti. Kaynak: Messari

Yasal İkaz: Bu sitedeki içerik yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Yatırım spekülatiftir. Yatırım yaparken sermayeniz risk altındadır.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
film sitesi - piar ne demek - bir finansçı - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al - slot siteleri - canlı casino siteleri