Telefon

Apple’ın planı tutmadı! Bir iPhone için daha yolun sonu geliyor

Akıllı telefon pazarının başarılı oyuncularından Apple, 7 Eylül’de düzenlediği Gelecek Vakit etkinliğinde merakla beklenen iPhone 14 modellerini vitrine çıkardı. ABD’li şirket tahminen de tarihinde birinci kere standart ve Pro modellerin ortasındaki tasarım ve teknik özellik farklarını bu kadar belirginleştirdi. Bunun dışında iki küçük modeli beklentileri karşılayamadığı gerekçesiyle rafa kaldırıldı ve yerine Plus getirildi. Fakat şirketin bu planı da tutmadı.

Apple, iPhone 14 Plus’ın üretim kapasitesi azalttı iddiası

İlk olarak iPhone 12 serisinde karşımıza çıkan küçük modeli iki yılın akabinde Apple tarafından rafa kaldırıldı. Bunun yerine ise aslında hepimizin yakından tanıdığı, iPhone 6 ila iPhone 8 serileri ortasında kullanılan Plus getirildi. Bilindiği üzere Plus, standart modelin bilakis kullanıcılara daha büyük ekran ve geniş pil kapasitesi sunuyor.


iPhone 14 Plus

Şirkete yakın kaynaklardan gelen bilgilere nazaran iPhone 14 Plus da beklentileri karşılayamadı. Hatta şirket, bu iki aylık süreçte olan talebin beklenenden daha düşük olması nedeniyle telefonun üretim kapasitesini azaltmaya karar verdi. Bunun dışında Apple’ın birtakım tedarikçilerine Plus modeli için bileşen üretimini askıya alması istikametinde talimat verdiği belirtiliyor.

iPhone 14‘ün satış sayıları da şimdi istenen seviyede değil. Bunun en büyük nedeni ise standart ve Pro modellerin ortasındaki teknik özellik ve tasarım farkları. Bilindiği üzere iPhone 14 ve 14 Plus, geçtiğimiz yıl tanıtılan iPhone 13 modellerinde kullanılan Apple A15 Bionic’ten güç alıyor. Bu yonga her ne kadar modifiye edilse de A16 Bionic ile gelen iPhone 14 Pro ve Pro Max’in gerisinde kalıyor. Olağan Dynamic Island dizaynını da unutmamak lazım.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Vatandaşlık İşemleri - message near me - massage service antalya - ikinci el eşya alanlar - Plak alanlar - Palyaço kiralama - Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/