Teknoloji

Araç alacaklara büyük müjde! Fiyatlar bir anda 100 bin lira düşebilir

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin dün yaptığı açıklamayla birlikte beklentiler yükselirken, yeni düzenlemenin resmileşmesi durumunda ortalama 500 bin TL olan bir sıfır araç fiyatı 400 bin TL’ye kadar düşebilir.

Sıfır araç sahibi olmak isteyen vatandaşlar, uzun bir müddettir ÖTV ve matrah limiti konusunda yapılacak yeni düzenlemenin bir an evvel resmileşmesini bekliyordu. Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati’nin dün yaptığı açıklamayla bir arada her ne kadar ÖTV kanadında beklentiler azalsa da matrah konusunda düzenlemelerin yapılma ihtimali arttı.

Son olarak 10 ay evvel yapılan matrah düzenlemesine karşın matrahlarda güncelleme olmamıştı.

Akşam gazetesi haberine nazaran; yeni oranlara nazaran motor hacmi 1600 cc’yi geçmeyen sıfır kilometre arabalarda, vergisiz fiyatı 120 bin TL’yi geçmeyenler için ÖTV oran yüzde 45, 120 bin TL’yi aşıp, 150 bin TL’yi geçmeyenler için yüzde 50, 175 bin TL’yi aşmayanlar için yüzde 60, 175-250 bin TL ortasında olanlar için yüzde 70, başkalarında yüzde 80 olarak uygulanıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al