Teknoloji

Elektrikli Fiat 500e geri dönüyor: Yeni jenerasyon Fiat 500e!

Fiat 500, 2011‘de Amerika Birleşik Devletleri’ne gelen sempatik minicik bir İtalyan arabasıydı. Araç, pop kültürünü yansıtan küçücük boyutu ile çok popülerdi ve uzunca bir müddet de nu popülerliğini korudu. Fiat 500 Abarth’ın bir hot hatch modeli bile vardı; bu model, derin dondurucudan biraz daha büyük bir büyüklükte 160 beygir gücündeydi.

Fiat 500e isminde olan elektrikli bir versiyonu ise işe gidip gelmek ve kısa seyahatler için eksiksiz olan küçük bir otomobildi. Car and Driver’a nazaran 2019 500e, elektronlarla dolu bir pille yalnızca 134 mil yol alabiliyordu. Fiyatı ise sırf Kaliforniya ve Oregon’da 34.000 doların üzerindeydi. Bu sayılar 2015’teki bir MESKEN için yüksek sayılmazdı, lakin 2019 model yılı için çok daha güzel elektrikli seçenekler vardı. Bugün Fiat, 500e’nin Amerika Birleşik Devletleri’ne geri döndüğünü ve kimi tasarımsal değişikler ile geri getirdiğini duyurdu.

Fiat ve Stellantis, yeni 500e için rastgele bir teknik özellik açıklamamış olsa da, marka 2024’ün birinci çeyreğinde satışa sunulacağını duyurdu.

Yeni 500e karşı konulamaz derecede havalı, küçük ve İtalyan; en üst seviye moda aksesuarı. Şayet istiyorsanız, elektrik kullanmalısınız zira Kuzey Amerika’da lakin bu halde sunulacak.

500e, Dodge’un KONUT güçlü arabası ve yakında çıkacak olan KONUT Ram kamyonuyla birlikte Stellantis’in Amerika Birleşik Devletleri’ndeki birinci EV’lerinden biri olacak. Yeni EV’nin lansmanını kutlamak için Fiat, elektrikli arabanın bir defaya mahsus üç özel sürümünü yapmak için Giorgio Armani, Kartell ve Bvlgari’den tasarımcılarla çalışıyor. Fiat’a nazaran dizaynlar, 500e’nin sürdürülebilir tabiatını gösteriyor. Yeni otomobil, tüm dizayncı sürümleriyle birlikte yakında yapılacak Los Angeles Araba Fuarı‘nda tüm görkemiyle sergilenecek.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Pendik Eşya Depolama - Nevşehir evden eve - puan hesaplama - Pendik Eşya Depolama - El Yapımı Doğal Taş Takılar - ingiltere vizesi - Yalçın Eldoğan - Bahçe Mobilyaları - Bursa bulaşık makinası servisi - film sitesi - https://basitpara.com/ - instagram takipçi satın al