Teknoloji

Artık de TikTok, Instagram’ı taklit ediyor!

Bir noktada, hepimiz Instagram’ın TikTok’u kopyaladığını görmeye alışkınız. Lakin artık tam aykırısı bir durum geldi. Toplumsal medya platformları ortasında önemli rekabet başlatan ve uzun görüntü formatını tanıtan TikTok artık Instagram’ı taklit ediyor.

TikTok, Instagram’ı “Fotoğraf Modu” isimli yeni bir bilhassa kopyalıyor. Güncelleme, TikTok kullanıcılarının bir gönderide birden fazla fotoğrafın yanı sıra 2.200 karaktere kadar altyazı paylaşmasına imkan tanıyacak.

Müzik de içerebilen yeni fotoğraf gönderileri, görüntülerin yanı sıra kullanıcıların Sizin İçin sayfasında görünecek. Bir blog gönderisinde TikTok, yakın vakitte genişletilen karakter sayısını birleştiren Fotoğraf Modunun, içerik oluşturucuların “kendilerini söz etmelerine ve diğerleriyle daha derinden temas kurmalarına” müsaade vereceğini umduğunu söyledi.

Şimdi de TikTok, Instagram’ı taklit ediyor!

Ancak Fotoğraf Modu, Sizin İçin Sayfasını Instagram’a daha çok benzetecek. Mashable’a nazaran, bu özellik, içerik oluşturucular tarafından geri dönüştürülmüş metin memlerini ve çoklukla Instagram’da tanınan olan öteki içerikleri paylaşmak için zati kullanılıyor. Lakin, Instagram’ın TikTok klonu Reels ile etkileşime girmekte zorlandığı bildirildiğinden, TikTok’un artık Instagram’ın özgün önermesini kopyalaması bilhassa dikkat cazibeli. Wall Street Journal kısa mühlet evvel TikTok’un günlük izlenme müddetinde Instagram Reels’i hala çok geride bıraktığını bildirmişti. İki platform ortasındaki rekabet her geçen gün artmaya devam edecek diyebiliriz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!