Teknoloji

Bayiler üzgün! Mercedes-Benz Türkiye’den çevrimiçi satış atağı

Otomobil dünyasında artan rekabet üreticilerin farklı tahliller ve servisler ile kullanıcıların karşısına çıkmasını zarurî hale getirdi. Markalar ortasındaki rekabetten en karlı çıkan üreticiler olurken, e-ticaretin süratli arttığı günümüzde artık internet üzerinden araç sipariş etmekte bir trend haline gelecek. İnternet üzerinden satışta Tesla büyük bir rol oynarken, Mercedes-Benz ile bu markalara bir yenisi ekleniyor.

Geçtiğimiz günlerde elektrikli tır modelini tanıtan Mercedes-Benz, rekabeti bir üst düzeye çıkarmak için bir müddettir test etmekte olduğu internet üzerinden sipariş sistemini herkese açmaya hazırlanıyor.

Mercedes-Benz internet üzerinden sipariş alacak

Bu sistemin ülkemizde de faal hale getirilmesi beklenirken şimdi marka tarafından paylaşılan bir tarih bulunmuyor. ShiftDelete.Net’in kurucusu Hakkı Alkan mevzu hakkında Twitter’da yaptığı paylaşımda şu tabirlere yer verdi;

Online sipariş sistemini en âlâ biçimde kullanan Tesla’nın internet sitesine girdikten sonra istediğiniz aracı özelleştiriyorsunuz ve karşınıza 3 farklı ödeme seçeneği çıkıyor. Peşin ödeme ve kiralamanın yanı sıra kredi seçeneği müşterilere sunuluyor.

Tesla kullanıcıları, kiraladıkları aracı kiralama mühleti sonunda satın alabiliyor. Şirket, kira müddetinin sonunda kullanabilecek satın alma seçeneklerine kira kontratında yer veriyor.

Siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında ve SDN Forum‘da paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom