Teknoloji

Motorine dev indirim! Yarın pompaya yansıyacak!

Son 1 haftada motorin fiyatına üst üste artırımlar geldi. Hatırlanacağı üzere birkaç ay evvel motorin fiyatı 30 TL’nin eşiğine kadar gelmişti. Sonrasında gelen indirimler sonrasında 23 – 24 TL düzeylerine gerileyen motorin fiyatı, son 1 haftada tekrar arttı.

Üst üste gelen artırımlar sonrasında motorinin litre fiyatı yeniden 30 TL sonuna kadar dayandı. Bu noktada brent petrol fiyatının yükselmesi değerli bir neden oluşturdu. Brent petrol fiyatıyla yanlışsız orantılı olarak artan dolar kuru da motorinin litre fiyatını değerli oranda yükseltti.

Motorine dev indirim! Yarın pompaya yansıyacak!

Ortaya çıkan son bilgilere nazaran motorinin litre fiyatı brent petrol fiyatının düşmesiyle birlikte düşüşe geçecek. Hatta bu düşüşün birinci ayağı da 13 Ekim’de yani yarın gerçekleşecek. Hali hazırda akaryakıt fiyatları şu biçimde;

İstanbul’da motorin litre fiyatı 28,50 liradan satılıyor.

Benzinin litresi ise ortalama 20,60 liradan satılıyor.

Motorinin litre fiyatına yarından itibaren 2.13 kuruş indirim bekleniyor. Bu indirim sonrasında motorinin litre fiyatı İstanbul’da 26.37 TL’ye kadar gerileyecek. Brent petrol fiyatlarındaki gerilemeyle gerçek orantılı olarak motorin fiyatının bu hafta sonuna kadar 25 TL’nin altına düşebileceği varsayılıyor.

Elbette bu kesin değil. Tekrar de yarın ki indirimle birlikte depoda ortalama 100 TL kar elde edebilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!