Teknoloji

Togg, finansal hizmetlerini sunacağı altyapıyı belirledi!

Yerli araba için geri sayım başladı. Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (Togg), birinci seri üretim aracını bu yılın son çeyreğinde banttan indirecek ve 2023’ün birinci çeyreğinde de ticari olarak satışa çıkaracak. Şirket, bunun yanı sıra kullanıcılara daha güzel ve kapsamlı bir hizmet sunabilmek için yeni platformlarla iş birlikleri yapmaya devam ediyor. Kısa müddet evvel üretici, mobilite ekosistemine ödeme sistemleri ve dijital finansal tahlilleri entegre etme konusunda Paycell ile stratejik iş birliğine imza attı.

Togg ile Paycell ortasında stratejik iş birliği

Yerli araba için artık geri sayıma geçen Togg, kısa bir müddet evvel kurucu ortaklarından Turkcell’in ödeme platformu Paycell ile iş birliği gerçekleştirdiğini resmen duyurdu. Bu kapsamda kelam konusu iştirak, Togg mobilite ekosistemine yenilikçi ödeme sistemleri ve dijital finansal tahlilleri entegre etme konusunda çok kritik bir rol oynayacak.

Togg’un toplumsal medya hesaplarından bahisle ilgili yapmış olduğu açıklamada şu sözler kullanıldı;

”Kurucu ortaklarımızdan Turkcell’in yeni kuşak ödeme platformu Paycell ile mobilite ekosistemimize yenilikçi ödeme sistemleri ve dijital finansal tahlilleri entegre etmek için stratejik iş birliğine imza attık.”

Bu iş birliği Togg CEO’su Gürcan Karakaş’ın haziran ayında yaptığı bir açıklamayı akıllara getirdi. Karakaş, o devir kendilerinin yalnızca araba üreten bir şirket olmayacağını söyledi ve epeyce kapsamlı bir mobilite ekosistemi kurmak istediklerini lisana getirdi.

Togg CEO’sunu açıklamasında en dikkat çeken nokta birinci eserlerinin araba olmayacağı sözüydü. Burada Startup’larla birlikte geliştirilecek bir teknoloji servisine vurgu yapan iş insanı, şimdiye dek 236 Startup’la görüştüklerini, 30’dan ziyadesiyle deneme çalışmaları yaptıklarını ve 15’ten ziyadesiyle da anlaştıklarını tabir etti.

Peki siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

togg
Togg paycell
Togg paycell iş birliği

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom