Teknoloji

Google kripto parayla ödeme kabul edecek! Hangi coinler olduğu muhakkak oldu

Google, Cloud Next konferansında kripto para bölümünü heyecanlandıran bir duyuru yaptı. Kripto para üniteleriyle ödeme yapmanın önünü açmak isteyen şirket, bunu mümkün kılmak için en büyük kripto para borsalarından Coinbase ile anlaştığını duyurdu.

Şirket tarafından paylaşılan açıklamaya nazaran Google, bulut hizmetlerinde kripto para ile ödemelere 2023 yılında başlayabilir. Bununla birlikte Coinbase, paylaştığı duyurusunda ödemeler için Google’ın bulut altyapısından faydalanabileceğini söz etti.

Anlaşma kapsamında Coinbase, bilgiyle ilgili tüm uygulamalarını Amazon Web Services bulut hizmetlerinden çıkararak Google’ın uygulamalarına aktaracak. Böylece Coinbase, Amazon ile yıllardır sürdürdüğü iş birliğine son verecek.

Google Bulut hizmetlerinin lideri ve genel müdürü Amit Zavery, birinci etapta Web3 dünyasından yalnızca hudutlu sayıda müşteriye kripto para ile ödeme imkânı tanıyacaklarını paylaştı. Ödemeler, Coinbase Commerce hizmeti ile yapılacak. Öte yandan şirket, ilerleyen vakitlerde bu imkânı daha fazla müşteriye sunacağını açıkladı.

Hangi kripto paralarla ödeme kabul edecek?

Google, Coinbase Commerce ile süreç yapacağından bu platformda desteklenen, ortalarında Bitcoin, Dogecoin, Ethereum ve Litecoin’in de olduğu 10 para ünitesiyle ödeme kabul edecek.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!