Teknoloji

Windows 11 Sistem ihtiyaçları nedeniyle kan ağlıyor!

Windows 11, piyasaya sürülmesinden bu yana istediği sistem ihtiyaçlarıyla biliniyor. Yeni bir rapora nazaran, bu ihtiyaçlar kıymetli sayıdaki PC’lerin yükseltmesini engelleyip, Windows 11’in yayılmasını geciktirmiş.

Windows 11 resmen acı çekiyor

Lansweeper’ın Windows 11 raporuna göre, 60.000 kuruluştan yaklaşık 30 milyon iş bilgisayarının yüzde 57,26’sının otomatik Windows 11 güncellemeleri için uygun olduğunu ortaya çıkardı. Bu bilgisayarların yüzde 40’tan fazlası Microsoft’un berbat sistem ihtiyaçlarını maalesef karşılamadı.

Microsoft, kullanıcıların en az Intel 8. jenerasyon yahut AMD Zen 2 işlemciye sahip olmasını istiyor, lakin şirket kimi Intel 7. jenerasyon yongalara ve Zen 1’lere müsaade vermeyi düşünüyor. Lansweeper’a nazaran, bu ihtiyaçlar uygun olmayan sistemler için çok can sıkıcı hale geliyor.

Ankete katılan iş bilgisayarlarının yüzde 92’si RAM ölçüsünü karşılıyor. Sırf yüzde 57’si CPU ihtiyacını karşılarken, yüzde 64’ü gerekli TPM’ye de sahip. Bu iş istasyonlarının birden fazla TPM 2.0 ile uyumlu olabilir, lakin birtakım sistemlerin bu özelliği manuel olarak devreye sokması gerektiğinden bunu etkinleştirmemiş olabilirler. Kusursuz olmasa da, bu sayılar 2021’e nazaran yüzde 12’lik bir güzelleşmeyi temsil ediyor.

Bununla birlikte, Microsoft’un Windows 11 için istenen sistem gereksinimleri aslında çok da katı değil. Kullanıcılar yeni işletim sistemini uygun olmayan sistemlere yükleyebiliyor, lakin bu PC’ler otomatik güncellemeleri alamıyor.

Birden fazla ankete nazaran, Windows 11’in yayılmasının Windows 10’a kıyasla yavaş olduğunu gösteriyor. Lakin Lansweeper’ın sayıları, AdDpulex ve Steam’e kıyasla felaket üzere görünüyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!