Teknoloji

Bir sonraki Togg modelinin ismi ortaya çıkmış olabilir!

Uzun süren çalışmaların akabinde Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (Togg) sonunda birinci modelimiz olan C-SUV’u üretim bandından indirdi. C-SUV modelinin akabinde ise C-Sedan modelinin 2025 yılında kendisini göstermesi bekleniyor. Fakat sedan model uzun vakittir belirtilenden çok farklı bir isimle gelebilir.

Togg C-Sedan’ın ismi değişebilir

Togg birinci kere modellerini göstermeye başladığından bu yana segment ve karoser halini birlikte kullanarak bir isimlendirme yapıyordu. Lakin Togg’un yaptığı son tescil müracaatlarında bu isimlendirme yerine numaralar kullanıldığını görüyoruz.

Bu tescil belgelerinden yola çıkarak yerli sedan modelimiz Togg C-Sedan olarak değil, ‘Togg 2’ olarak karşımıza çıkabilir. Böylece Togg’un birinci tanıtımdan bu yana izlediği isimlendirme siyaseti da değişmiş olacak. Hâl böyleyken şimdi satışa sunulmamış olan Togg C-SUV da tekrar ‘Togg 1’ olarak isimlendirilebilir.

Bu biçimde numaralandırmalar bilhassa son periyotta birçok sefer kullanıldı. Bu isimlendirme siyasetini kullanan markaların başında da Mazda geliyor. Japon üretici uzun müddettir modelleri için Mazda 2, Mazda 3 ve Mazda 6 isimler tercih ediyor. Başka yandan Volvo’dan bağımsız olarak hareket eden Polestar da yeniden modellerini Polestar 1 ve Polestar 2 diye isimlendiriyor. Bu listeyi yeni çıkan birçok marka ile uzatmak da mümkün.

Model Araç tipi Tanıtım tarihi Türkiye çıkış tarihi Avrupa çıkış tarihi Motor
Togg C-SUV C-segment SUV 27 Aralık 2019 18 Mart 2023 2024 3. çeyrek Elektrikli
Togg C-Sedan C-segment Sedan 27 Aralık 2019 2025 1-2. çeyrek Elektrikli
Togg C-X Coupe C-segment Xcoupe 29 Ekim 2022 2026 sonrası Elektrikli
Togg B-SUV B-segment SUV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli
Togg MPV Bekleniyor 2030’a kadar Elektrikli

Otomotiv bölümünde isimlendirmeler epey büyük bir kıymete sahip. Arabanın yazgısını bile değiştirebilen isimlendirme siyasetimizin nasıl olacağını merakla bekliyoruz. Pekala siz hangi isimlendirmeyi tercih edersiniz, Togg C-Sedan mı yoksa Togg 2 mi? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!