YouTube

Facebook için tehlike çanları çalmaya başladı

Haber, şirketin çarşamba günü bir duyuru ile “binlerce” çalışanını işten çıkarmayı planladığını bildirdi. Meta şu anda 87.000’den fazla kişiyi istihdam ediyor. İşten çıkarmalar bu yıl bir teknoloji şirketi tarafından gerçekleştirilen en büyük işgücü azaltması olabilir ve cuma günü Twitter tarafından yapılan işten çıkarmaları bile geride bırakabilir. Kesintiler tıpkı vakitte Meta’nın tarihindeki birinci geniş çaplı tekrar yapılanmayı temsil edecek.

Meta yorum yapmaktan kaçındı, fakat bir sözcü, Engadget’a şirketin son 3. çeyrek kar daveti sırasında CEO Mark Zuckerberg’in yaptığı açıklamaya işaret etti. “2023’te yatırımlarımızı az sayıdaki yüksek öncelikli büyüme alanlarına odaklayacağız. Bu, birtakım takımların bir formda büyüyeceği, lakin başka grupların birçoklarının gelecek yıl boyunca sabit kalacağı yahut küçüleceği manasına geliyor” dedi. “2023’ü ya kabaca tıpkı büyüklükte, hatta bugün olduğumuzdan biraz daha küçük bir tertiple bitirmeyi planlıyoruz.”

Facebook için tehlike çanları çalmaya başladı

Meta, koronavirüs pandemisinin birinci iki yılında değerli ölçüde büyüdü ve 2020 ve 2021’de bünyesine 27.000’den fazla çalışan ekledi. Şirketin işe alım çılgınlığı 2022’nin birinci dokuz ayında da devam etti. Şirket pandeminin en büyük yararlanıcılarından biriyken son aylarda bahtı değişti. Temmuz ayında şirket, tarihindeki birinci gelir düşüşünü bildirdi. Şirket, son vakitlerde yaşadığı zorlukları TikTok’tan gelen kuvvetli rekabete ve Apple’ın tartışmalı Uygulama İzleme Şeffaflığı özelliğinin yayınlanmasına bağladı.

Aynı vakitte, Mark Zuckerberg’in Metaverse teşebbüsü şirkete değerliye mal olurken yeni gelir fırsatları yaratmayı da başaramadı. 2021’in başından bu yana Meta, sanal ve artırılmış gerçekliği ana akım haline getirmek için çok az muvaffakiyet elde ederken, 15 milyar dolar harcadı. Şirket, 2023’te projede daha da fazla para kaybetmeyi bekliyor.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!