YouTube

Instagram’da görüntü ve yaş devri başladı! Yeni süreç nasıl olacak?

Instagram, kullanıcı sayısında büyümeye devam ediyor. Bu büyüme ise beraberinde güvenlik problemlerini getiriyor. Instagram’ın sahibi olan dev şirket Meta, görüntü ile yaş doğrulama özelliğini kullanıma sunduğunu açıkladı.

Sosyal medya platformu Instagram, kullanıcıların güvenliğini artırmak için yeni adımlar atmaya devam ediyor. Platform, daha evvel kimlik yükleme seçeneğine sahipti. Bu özelliğin yetersiz kalması üzerine şirket, kullanıcıların yaşını doğrulamak için iki usul belirledi. Bu prosedürlerden birincisi görüntü çekmek, ikincisi ise takipçilerin hesap sahibine kefil olması.

Instagram, kullanıcıların görüntü çekerek yaşlarını doğrulayabileceği özelliği Avrupa Birliği ve Birleşik Krallık’ta kullanıma sundu. Yani bu ülkedeki kullanıcılar, kimlik yüklemenin yanı sıra görüntü çekerek de yaşlarını doğrulayabilecek.

Kullanıcıların doğrulama için çektiği görüntüler, dijital kimlik teşebbüsü Yoti ile tahlil edilecek ve iddiası bir yaş sunulacak. Şirket, görüntünün tahlil edildikten sonra hem Yoti sistemlerinden, hem de Instagram’dan silineceğini söyledi.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
caraskal - Kaynak Mağazam - Beylikdüzü elektrikçi - Gebze Hukuk Bürosu - message near me - massage service antalya - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - Betnano giriş için tıklayın!