Teknoloji

Bitcoin ATM’lerinin büyümesi tarihte birinci sefer durakladı!

Daha geniş kripto para piyasasındaki düşüşe paralel olarak , dünya çapında şurası Bitcoin ( BTC ) ATM’lerinin büyümesi de tarihte birinci kere duraklamadan etkilendi.

Bitcoin ATM’lerinin büyümesi tarihte birinci defa durakladı!

23 Eylül 2022 tarihinde alınan Coin ATM Radar istatistiklerine nazaran 77 ülkede 38.538 kripto ATM bulunuyor.

Bu, Eylül ayının başından bu yana marjinal bir tırmanışı temsil etse de, 38.458, 1 Ağustos’taki toplam heyetim sayısından hala bir düşüş. neredeyse iki aydır.

Küresel kripto ATM kurulumları. Kaynak: Coin ATM Radarı

Finbold’un dünya çapında kripto para ATM’lerinin genişlemesinin ikinci çeyrekte %32 düşüşle 2.362 makineden 1.600 makineye düştüğünü bildirdiği göz önüne alındığında, açıklama sürpriz olmamalı.

Yılın başında 34.370 kripto para ATM’si vardı, lakin birinci çeyrekten sonra bu sayı 36.732 üniteye yükseldi. İkinci çeyreğin akabinde 37.642 ATM kuruldu.

Kripto piyasasında düşüş

2021’de pazarın artan bedeli, kurulan kripto para ATM’lerinin sayısında bir artışa neden oldu; fakat, bu model o vakitten beri durdu. Örneğin, Bitcoin’in fiyatı, Kasım 2021’de tüm vakitlerin en yüksek düzeyi olan yaklaşık 68.000$’dan düştü; dijital varlık, 20.000 doların üzerinde dayanağı sürdürmekte zorlanıyor.

İlginç bir formda, Bitcoin 2022’nin ikinci çeyreğinde on yıldan fazla bir mühletin en makûs performanslarından birini gördü. Finbold tarafından yapılan araştırmaya nazaran, Bitcoin’in bedeli çeyrek boyunca %56’nın üzerinde düştü.

Piyasa çöküşünün direkt bir sonucu olarak, kripto para ünitesi sanayisindeki birçok şirket iş stratejilerini gözden geçirmek zorunda kaldı. Gelecekte mümkün bir pazar toparlanması beklentisiyle, birtakım kuruluşlar faaliyetlerini durdurmak ve planlarını tekrar düzenlemek zorunda kaldılar.

Genel olarak, kripto para ATM’leri, çeşitli varlıkların yaygın olarak kabul edilmesini hızlandırmaya yardımcı oluyor. Fakat, ATM süreçlerinin piyasanın mevcut likiditesini etkilemediğini belirtmek gerekir; tek emelleri, yatırımcılara fiat nakit karşılığında kripto para üniteleri edinmelerinde yardımcı olmaktır.

İlgili Makaleler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu
Kartal evden eve nakliyat - İstanbul eşya depolama şirketleri - İstanbul Kiralık Eşya Deposu - Nevşehir evden eve - Bursa bulaşık makinası servisi - https://basitpara.com/ - fixbet - ELİTBAHİS GİRİŞ - Betgol kirala - Ronabet kirala - Totobo kirala - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom - casibom